Порошенко пояснив, чому ветував закон про розірвання контрактів

Його виконання негативно вплине на боєздатність збройних сил
Depo.Влада
28 вересня 2016 16:13
ФОТО: depo.ua

Петро Порошенко пояснив, чому він не підписав закон №4689, за яким вносилися зміни до відповідного закону про "Про військовий обов'язок і військову службу", повідомляє Depo.ua. У пропозиціях президента, надісланих до парламенту, йдеться про те, що за цим законом право на звільнення з військової служби у Збройних Силах України (ЗСУ) одночасно набудуть близько 57 тис. військовослужбовців (28% від затвердженої законом № 235-VIII "Про чисельність Збройних Сил України" чисельності військовослужбовців – 204 тис. осіб)/

З них, повідомляється у відповідному документі, розміщеному на сайті ВР:

"- 19 тис. військовослужбовців, які уклали контракти на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію та вислужили не менше 18 місяців військової служби (у ЗСУ проходять військову службу 31 тис. військовослужбовців, які уклали такі контракти);

- 38 тис. військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом та вислужили понад визначені контрактами строки більш як 12 місяців (у Збройних Силах України проходять військову службу за контрактом 73 тис. військовослужбовців, які вислужили визначені контрактами строки)".

Звільнення з військової служби такої значної кількості військовослужбовців, а також звільнення у 2016 році близько 21 тис. військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, призведе, за словами Порошенка до критичного зниження укомплектованості особовим складом Збройних Сил України, що негативно вплине на їх боєздатність.

Водночас наявні темпи прийняття на контрактну службу (близько 6 тис. осіб щомісяця) не дадуть змоги у найближчій перспективі компенсувати кількість звільнених вояків. При цьому більшість з тих, кого буде прийнято на військову службу за контрактом, не матимуть бойового досвіду та відповідного рівня підготовки, що потребуватиме додаткового часу та значних фінансових ресурсів для їх набуття.

Нагадаємо, що Порошенко підписав указ про демобілізацію військових "шостої хвилі".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада