Порошенко підвищив максимальний вік призовників до 27 років

Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо вдосконалення порядку проходження військової служби
Depo.Влада
6 лютого 2015 08:07
ФОТО: depo.ua
Порошенко підвищив максимальний вік призовників до 27 років
Порошенко підвищив максимальний вік призовників до 27 років

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Закон спрямований на врегулювання призову громадян на строкову військову службу, введення кримінальної відповідальності за ухилення від проходження військової служби за призовом осіб офіцерського складу, розширення переліку категорій громадян, які можуть бути прийняті на військову службу за контрактом в особливий період, проведення більш ефективної підготовки військовослужбовців строкової військової служби з військово-обліковими спеціальностями, забезпечення підвищення соціального захисту військовослужбовців.

Відзначимо, документ був прийнятий Верховною Радою 15 січня.

Також закон передбачає підвищення призовного віку з 25 до 27 років і зменшення кількості підстав для отримання громадянами України відстрочки від проходження строкової служби.

Документом зазначено, що за працівниками, які були покликані під час мобілізації, на особливий період та підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але які продовжують військову службу за контрактом, зберігається місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форми власності, більш ніж на один рік.

Нагадаємо, 20 січня в Україні розпочалася перша в 2015 році хвиля мобілізації. Вона продовжиться 90 днів. З квітня буде оголошена друга хвиля тривалістю 60 днів, а з червня - третя тривалістю також 60 днів.