Порошенко доручив Кабміну за тиждень визначити чисельність армії в 2015 році

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) «Про деякі оборонно-мобілізаційні питання» від 20 грудня 2014 року
Depo.Влада
15 січня 2015 10:50
ФОТО: depo.ua
Порошенко доручив Кабміну за тиждень визначити чисельність армії в 2015 році
Порошенко доручив Кабміну за тиждень визначити чисельність армії в 2015 році

Відповідний указ №14 / 2015 опублікований на сайті Адміністрації Президента, передає  depo.ua.

Так, РНБО запропонував президенту ухвалити рішення про проведення в Україні в 2015 році часткової мобілізації в три черги протягом 210 діб. Згідно з ним, Кабінет Міністрів повинен у тижневий термін розробити та подати главі держави проект закону «Про чисельність збройних сил України на 2015 рік», а також розробити і внести на розгляд парламенту законопроект «Про військову поліцію».

«Уряд зобов'язаний протягом тижня опрацювати питання про проведення обстеження і лікування військовослужбовців в закладах охорони здоров'я в особливий період, а протягом місяця - питання про достроковий випуск в березні 2015 року у вищих військових навчальних закладах військових фахівців тактичного, оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів підготовки.

Крім того, Кабмін повинен розглянути питання збільшення державного замовлення на підготовку офіцерських кадрів відповідно до потреб.

Уряд також зобов'язано в місячний термін розробити і внести на розгляд Верховної Ради зміни до закону «Про військовий обов'язок і військову службу». Законопроект, зокрема, повинен передбачати унормування питань призову громадян України на строкову військову службу та звільнення з військової служби при мобілізації.

Рішенням РНБО Міністерству оборони доручено визначити та надати в тижневий термін військовим комісаріатам оновлені критерії відбору військовозобов'язаних для призову на військову службу з мобілізації; визначити посадових осіб, на яких покладається персональна відповідальність за якість підготовки військових підрозділів і частин, і не допускати відправлення в зону АТО підрозділів з недостатнім рівнем підготовки та забезпеченості.

Крім того, Служба безпеки повинна розробити пропозиції щодо зміни загальної структури та чисельності СБУ, а Міністерство інформаційної політики - розробити план заходів щодо забезпечення інформаційної підтримки проведення заходів мобілізації.

Як повідомляв  depo.ua, вчора Порошенко також підписав указ про проведення трьох хвиль мобілізації і передав цей документ до Верховної Ради, яка розгляне його вже сьогодні вдень.