Порошенко попросив швидкої допомоги в судовій реформі у голови Венеціанської комісії

Президент України Петро Порошенко попросив Венеціанську комісію якнайшвидше розглянути проект змін до української Конституції в частині судової реформи
Depo.Влада
26 червня 2015 22:20
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав під час зустрічі із секретарем Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) Томасом Маркертом та радником з конституційних питань Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Аланом Делькампом, передає depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Порошенко подякував за якісну та оперативну роботу Венеціанської комісії із надання висновків щодо змін до Конституції України в частині децентралізації та висловив сподівання, експерти нададуть висновки щодо відповідності європейським стандартам проекту змін до Основного закону в частині проведення судової реформи.

Президент наголосив на важливості конституційної реформи зараз для України.

"Децентралізація - дієвий інструмент досягнення ефективності механізму влади", - зазначив глава держави.

Президент відзначив, що при розробці реформи децентралізації Україна брала за основу успішний досвід сусідньої Польщі та користувалась порадами європейських експертів.

"Говорячи про реформування сфери правосуддя в частині внесення відповідних змін до Конституції України, розгляд яких ще попереду, президент зауважив, що воно здійснюватиметься за двома напрямками - забезпечення верховенства права та боротьби із корупцією. Глава держави звернувся до Венеціанської Комісії із проханням оперативно надати свої висновки і в цьому важливому для України питанні", - зазначили в Адміністрації президента.

У свою чергу Томас Маркерт відзначив ефективну співпрацю з головою Конституційної комісії, головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом.

А експерт Алан Делькамп наголосив, що співпраця з Конституційною комісією відбувалася на засадах демократичності, відкритості та плюралістичності.

Нагадаємо, що до вівторка, 30 червня, Петро Порошенко обіцяє  визначитися з поданням до парламенту уже схваленого Венеціанською комісією проекту змін до Конституції в частині децентралізації.