Україна і Польща вирішили "перезавантажити" спільну історичну комісію

Польща та Україна відновлять роботу міждержавної історичної комісії під головуванням віце-прем'єрів, які займатимуться координацією наукових досліджень 

Про це президент України Петро Порошенко заявив під час спільного брифінгу з президентом Польщі Анджеєм Дудою у Харкові, передає Depo.ua.

"Ми дійшли думки, що історія не повинна впливати на стратегічний характер україно-польських відносин. Потрібно памятати героїв минулого, памятати невинних жертв, але треба твердо рухатись вперед, адже історію ми вже не змінимо, але маємо і можемо змінити сьогодення і стиворити кращі умови для майбутнього, щоб ніхто і ніколи не зміг вселити в серця поляків і українців ні ненависті, ні ворожнечі", - сказав президент.

Він також додав, що роботу спільнох комісії з історії буде поновлено.

"Ми домовились підвищити рівень Комісії з історичних питань на рівень віце-прем'єрів, від нас це буде Павло розенко, і ми зможемо продемонструвати швидкий прогрес – комісія збереться найближчим часом, і ми дамо "зелене світло" науковому вивчення дражливих питань , ексгумації. Недопущенню вандалізму", - заявив Порошенко.

Президент України заявив, що робота комісії дозволить прискорити початок процедури екгумації решток жертв полсько-українського протистояння під час Другої світової війни.

"Я чекаю, що найближчим часом спільна Комісія розпочне роботу. Одне із головних завдань , яке ми як президенти ставимо перед комісією – це прискорення процедури початку ексгумації, і низка інших завдань, які дозволять концентруватись на історичних питаннях, включаючи відому постать українського діяча Степана Бандери - людини, яка зробила величезний внесок в національно-визвольний рух, але це питання історії і України", - заявив президент.

Натомість, Дуда зазначив, що його розмова з Порошенком була довгою та непростою, але, на його думку, всі проблемні питання слід вирішити "у дусі добросусідства".

"Історія не детермінувала того, що відбулось. Те, що було колись має вплив на те, що відбувається зараз, оскільки біль у серцях людей лишився. Тому політики мають на це зважати", - сказав Дуда.

"Закликаємо не робити кроків до чергових увічнень, які спираються на неперевірені наукові висновки, без проведення історичних досліджень, ексгумації увічнених осіб", - додав він.

Польський президент зазначив, що дуже переживає за випадки, коли "через увічнення фальсифікується історія".

"Щоб ми могли будувати майбутнє, треба підходити до правди спокійно і будувати міст до дружби між народами, а не роз'ятрювати рани", - сказав він.

Дуда додав, що комісія, про яку домовились глави держав, має також опрацювати питання щодо ексгумації тіл поляків та українців, які захоронені на території сусідських держав, щоб у подальшому уникнути фальсифікації історії та суперечок.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme