Порошенко погодиться на незручного борця з корупцією

Обидва кандидата на посаду голови Антикорупційного бюро - віддалені від центральних політичних гравців та, зокрема, Президента

Порошенко погодиться на незручного борця…

Тим не менш, попри чутки щодо можливого невизнання результатів конкурсу, голова держави вирішив все ж таки обрати навіть незручну для себе людину і закриту цю тему

У вівторок конкурсна комісія обрала та направила Президенту кандидатури на посаду голови Антикорупційного бюро на розгляд. Тепер у Президента Петра Порошенка, згідно з законом, є 10 днів на те, щоб обрати між них того, хто йому буде більше імпонувати. Під час завершального етапу конкурсу пішли чутки про нібито можливий зрив результатів конкурсу. Мовляв, жодної людини Президента у фіналі немає. Проте незважаючи на це результати конкурсу були визнані: на вибір Президента було направлено дві кандидатури адвокатів Артема Ситника та Миколи Сірого.

У принципі, те, що конкурс відбувся - це вже іміджева перемога Порошенка. Інакше він би дуже серйозно підставився в очах суспільства. Перший відкритий конкурс - і провал, цього б Президенту не пробачили.

Інша справа, що голова НАБ може отримати заступників, які будуть лояльні до АП. Але й тут усе залежатиме від позиції голови бюро та його готовності публічно битися за свої повноваження.

Тим не менш, зараз існують інші серйозні проблеми, пов'язані з часом. Так, повноваження, якими буде наділене Антикорупційне бюро після його створення, до 25 квітня знаходяться «під» прокуратурою. Після цього вступає в силу закон «Про прокуратуру», який передбачає передачу досудового розслідування злочинів, які мали перейти до Національного антикорупційного бюро та Державного бюро розслідувань. Але фактично жоден з цих органів не створений. І якщо Антикорупційне бюро матиме вже хоча б голову (хоча як він буде виконувати обов'язки без «тіла» - складу НАБ), то по Державному бюро розслідувань відсутнє навіть законодавство: відповідний законопроект все ніяк не можуть проголосувати у залі Верховної Ради. Тому є лише один вихід, хоча й дуже непопулярний - пролонгувати повноваження прокуратури на певний термін.

За підрахунками експертів, Антикорупційне бюро запрацює восени. Коли запрацює Бюро розслідувань - невідомо. Пролонгація повноважень прокуратури має небезпеку: невідомо, чи не заблокується тоді взагалі створення Антикорупційного бюро та Бюро розслідувань. У деяких чиновників таке бажання явно буде.

Вочевидь, питання повноважень буде поставлено вже на наступному пленарному тижні і стане предметом торгів. Хоча, вочевидь, в парламенті підуть на це: інакше система правоохоронних органів отримає гігантську пробоїну, яку нікому буде задраїти...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme