Порошенко підписав закон, за яким можна заочно судити Януковича

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про невідворотність покарання осіб, які переховуються на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції»
Depo.Влада
30 січня 2015 14:19
ФОТО: depo.ua
Порошенко підписав закон, за яким можна заочно судити Януковича
Порошенко підписав закон, за яким можна заочно судити Януковича

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу парламенту.

«Повернуто з підписом від президента (30.01.2015)», - йдеться в статусі проходження документа.

Даний Закон надає можливість здійснення спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження щодо підозрюваних (обвинувачених), які ховаються на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції.

Закон вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу України, законів України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції», поширивши дію існуючого в Кримінальному процесуальному кодексі інституту «спеціального кримінального провадження» на підозрюваних (обвинувачених), які ховаються на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, і оголошені в розшук.

Крім того, спеціальне досудове розслідування і спеціальне судове провадження буде здійснюватися виключно для осіб, оголошених у міждержавний і/або міжнародний розшук.

Як повідомляв depo.ua, 8 серпня 2014 року Кабінет міністрів України схвалив проект закону, який дозволить засудити колишнє керівництво країни заочно. Так, передбачена можливість заочного засудження осіб, які підозрюються в терористичній діяльності, злочинах проти основ національної безпеки та оборони, масових вбивствах і військових злочинах.