Порошенко підписав указ про проведення трьох хвиль мобілізації

Президент України Петро Порошенко підписав указ про проведення трьох хвиль мобілізації і передав цей документ на розгляд до Верховної Ради
Depo.Влада
14 січня 2015 17:32
ФОТО: depo.ua
Порошенко підписав указ про проведення трьох хвиль мобілізації
Порошенко підписав указ про проведення трьох хвиль мобілізації

Глава держави публічно поставив підпис під указом під час робочого засідання за участю голів обласних держадміністрацій, повідомляє кореспондент depo.ua.

«Події, які відбулися вчора (розстріл автобуса під Волновахою, - ред.), лише підтверджують необхідність прийняття даного рішення. І я підписую указ про проведення трьох часткових мобілізацій в Україні і передаю його в парламент»- сказав президент.

Порошенко підкреслив, що під час мобілізації повинні бути дотримані пропорції серед регіонів країни за кількістю військовозобов'язаних.

«Під час попередніх хвиль мобілізації у нас були певні перекоси, я дав доручення міністру оборони і секретарю РНБО чітко контролювати, щоб нікого не ображати», - сказав він, додавши, що по чотирьох областях України показники призову раніше були значно нижчими.

При цьому Порошенко повідомив інформацію з СБУ про спробу зриву мобілізації спецслужбами «сусідньої держави».

«Реакція правоохоронних органів та керівників областей має бути негайною і жорсткою. Я буду вважати проведення подібних акцій неприпустимим», - заявив президент.

Крім того, Порошенко звернув увагу на питання роботи військкоматів, зокрема випадки підкупу військових комісарів для ухилення від військової служби. Він підкреслив, що виходом із ситуації може бути призначення на керівні посади військкоматів тих, хто пройшов службу в АТО.

«Я впевнений, що ті, хто повернувся з війни, хабарів брати не будуть», - сказав глава держави.

Також президент пообіцяв, що мобілізовані громадяни, які не мають досвіду служби в Збройних силах України, не будуть відправлені в зону АТО.

«Ми повинні навчити призовників захищати державу, вони за цей час повинні навчитися користуватися зброєю і розуміти, що таке військова дисципліна, і таким чином створювати потужну українську армію», - вважає президент.

Як повідомляв depo.ua, наприкінці грудня Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення відновити з 2015 року призов на строкову військову службу, а також провести три хвилі мобілізації. Однак повістки українцям почнуть приходити тільки тоді, коли Верховна Рада прийме закон про затвердження відповідного указу президента.