Порошенко підписав закони - антикорупційні та «Про прокуратуру»

Президент України Петро Порошенко підписав низку законів
Depo.Влада
23 жовтня 2014 08:33
ФОТО: depo.ua
Порошенко підписав закони - антикорупційні та «Про прокуратуру»
Порошенко підписав закони - антикорупційні та «Про прокуратуру»

Про це повідомляє офіційний сайт глави держави, передає ДеПо.

Так, підписано закони про боротьбу з корупцією - «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про запобігання корупції», «Про основи антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів».

Закон України «Про Національне антикорупційне бюро України» передбачає створення спеціального державного правоохоронного органу, завданням якого є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, вчиненим вищими посадовими особами.

Закон України «Про запобігання корупції» передбачає комплексне реформування системи протидії корупції відповідно до міжнародних стандартів.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів» встановлює механізм виявлення фізичної особи - кінцевого вигодонабувача юридичних осіб, а також вільного доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Закон України «Про основи державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки» передбачає визначення комплексу першочергових заходів, спрямованих на зменшення рівня корупції в Україні і формування бази для подальших антикорупційних реформ.

Зазначені документи були прийняті Верховною Радою 14 жовтня.

Крім того, президент України підписав Закон «Про прокуратуру», який скасовує функцію загального нагляду прокуратури. «Слідство повинні передати Державному бюро розслідувань. Останній радянський рудимент в українській правоохоронній системі ми ліквідували», - сказав президент, підписуючи закон.