Порошенко: Починається марафон пам'яті до 70-річчя розгрому нацистських окупантів

З сьогоднішнього дня розпочинається марафон пам’яті з відзначення 70-річчя завершення Другої світової війни, який закінчиться святкуванням Дня Перемоги 9 травня
Depo.Влада
10 квітня 2015 20:29
ФОТО: depo.ua

Про це під час урочистостей з нагоди 71-ї річниці визволення Одеси від нацистських окупантів сказав президент України Петро Порошенко, передає depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Президент особливо підкреслив внесок українців у перемогу 1945 року.

"За підрахунками істориків, близько 6 млн українців воювали у лавах Червоної армії. 2072 українця заслужили звання Героя Радянського Союзу. Український льотчик Іван Кожедуб, який збив 64 німецьких літаки, став тричі Героєм. Чотири оперативні стратегічні об'єднання були названі "українськими фронтами", - нагадав Порошенко, зауваживши, що Україна разом з Білоруссю опинилися фактично у центрі подій війни 1941-1945 років.

"Свідченням колосального внеску українців у перемогу над фашизмом стало і визнання України у 1945 році засновницею ООН, на рівні з іншими державами", - зауважив президент.

Глава держави назвав образливими та шокуючими заяви нинішнього керівництва РФ про те, що війну можна було б виграти і без України.

"Такі слова - то наруга над пам'яттю загиблих воїнів і знущання над почуттями живих ветеранів. Не виграли б цієї війни без українців - тут немає навіть про що сперечатися! А от про те, чи почалася би війна, якби у Кремлі не підписали пакт Рібентроппа - Молотова, можна було б і посперечатися", - сказав Порошенко.

За пропозицією президента всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих у часи Другої світової війни, в ході антитерористичної операції, а також тих, чиє життя трагічно обірвалося 2 травня минулого року.

Як повідомляв depo.ua, учора Верховна Рада проголосувала за законопроект "Про увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні 1939-1945 рр." Документом закріплено офіційне використання загальносвітового терміну "Друга світова війні 1939-1945 рр." Запроваджується День пам'яті та примирення - 8 травня, з метою увічнення пам'яті усіх жертв Другої світової війни.  9 травня в Україні буде відзначатися як державное свято - День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр.