Порошенко побудував з болгарами космічні плани: підписані угоди

Під візиту президента України Петра Порошенка до Болгарії підписано низку двосторонніх документів про співпрацю у різних сферах
Depo.Влада
30 червня 2016 13:47
ФОТО: depo.ua

Так, в присутності президентів України та Болгарії міністр закордонних справ України Павло Клімкін та головний науковий секретар Болгарської Академії Наук Евдокія Пашева підписали Угоду між Державним космічним агентством України та Болгарською академією наук про співробітництво в рамках космічного експерименту "Іоносат-Мікро" на космічному апараті "Мікросат-М", передає depo.ua з посиланням на сайт Адміністрації Президента.

"Укладення цієї Угоди розширить наявну нормативно-правову базу двостороннього науково-технічного співробітництва в космічній сфері. Імплементація Угоди надасть можливість поєднати наявний в Україні досвід та досягнення в космічній галузі з існуючими у Болгарії можливостями як держави – члена ЄС для досягнення взаємоприйнятних цілей за результатами проведення космічного експерименту з використанням техніки вітчизняного виробництва", – зазначили в АП.

Зокрема, документом регламентуються шляхи співпраці сторін з метою організації співробітництва в рамках проведення космічного експерименту на космічному апараті "Мікросат-М" за допомогою розробленого Болгарською академією наук інструментарного комплексу "Iondriftmeter ID-2", який має стати частиною бортового обладнання "Іоносат-Мікро".

Водночас між Міністерствами молоді та спорту України та Республіки Болгарія уклали Меморандум про співробітництво в молодіжній сфері. Документ підписали міністр закордонних справ України Павло Клімкін та міністр молоді та спорту Республіки Болгарія Красен Кралев.

"Це дозволить створити нормативно-правову базу двостороннього співробітництва та розвитку дружніх зв’язків між громадськими молодіжними організаціями, сприятиме поглибленню взаєморозуміння між представниками молодого покоління України та Республіки Болгарія", – зазначили в прес-службі Порошенка.

Документ надасть можливість здійснювати обмін делегаціями та інформацією між молодіжними організаціями, установами, які здійснюють діяльність щодо реалізації державної політики у молодіжній сфері, проводити спільні фестивалі, конференції, тренінги, конкурси, розробляти та реалізовувати спільні проекти у сфері популяризації здорового способу життя молоді, залучення до волонтерської діяльності, розвитку міжкультурного діалогу.

"Із метою реалізації Меморандуму сторони укладатимуть дворічні Плани дій, в яких визначатимуть конкретні види співробітництва та проекти, що будуть реалізовані в цей період.

Крім того, між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Болгарія також укладено Угоду про співробітництво в разі виникнення катастроф. Угоду підписали Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін та Заступник міністра внутрішніх справ Республіки Болгарія Красімір Ципов", - повідомили в АП.

Очікується, що угоди створить нормативно-правову базу для двостороннього співробітництва в разі виникнення катастроф, попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, що в подальшому позитивним чином вплине на розвиток двосторонніх відносин із Болгарією та вирішення питань у сфері охорони навколишнього природного середовища.

"Угода сприятиме оперативному і своєчасному наданню взаємної допомоги, здійсненню обміну інформацією з метою запобігання надзвичайним ситуаціям, а в разі їх виникнення – організованому і ефективному вирішенню питання ліквідації їх наслідків. Документ регламентує шляхи співробітництва в разі виникнення катастроф, порядок участі у спільних операціях з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій", – сказано в тексті", - уточнили в Адміністрації Президента.

Нагадаємо, що сьогодні Петро Порошенко прибув із офіційним візитом до Болгарії. Звідти він повідомив про відновлення прямого авіасполучення між Києвом і Софією.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада