Порошенко підтримав гуманітарний план ООН щодо України

Саміт з ядерної безпеки відбувається на тлі безпрецедентних порушень, що руйнують систему міжнародної безпеки та ставлять під загрозу ядерне нерозповсюдження
Depo.Влада
1 квітня 2016 20:22
ФОТО: depo.ua

Про це заявив Президент Петро Порошенко на зустрічі з Генеральним секретарем Організації Об'єднаних Націй Пан Гі Муном, повідомляє прес-служба глави держави, передає depo.ua.

"Україна відмовилася від третього за розміром ядерного арсеналу, але не отримала захисту від російської агресії", - заявив Порошенко.

За його словами, агресія Росії проти України, загроза розміщення ядерної зброї в українському Криму прямо суперечить не тільки Будапештському меморандумом, а й порушує основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Співрозмовники обговорили питання більшого залучення інструментів та інституцій системи ООН для припинення російської агресії, зокрема розгортання міжнародної безпекової місії на Донбасі.

Порошенко підтримав новий План гуманітарного реагування ООН в Україні на 2016 рік, який передбачає надання допомоги громадянам України, які найбільше постраждали внаслідок російської агресії.

Генеральний секретар ООН високо оцінив активну позицію України як непостійного члена Ради Безпеки ООН.

Крім того, Президент України запросив керівництво Секретаріату ООН взяти участь у заходах до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада