Порошенко підписав законопроект "Про вищу раду правосуддя"

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №5180 "Про вищу раду правосуддя"
Depo.Влада
3 січня 2017 12:23
ФОТО: depo.ua

Про це свідчать дані на офіційному сайті Верховної Ради України, передає Depo.ua.

Законопроектом №5180, який складається з загальної та особливої частин, пропонується врегулювати питання статусу Вищої ради правосуддя (ВРП), її повноважень, порядок обрання (призначення) членів ВСП, їх статус (права, обов'язки, гарантії діяльності, порядок звільнення та припинення повноважень), структуру ВРП, а також процедурні питання здійснення повноважень ВРП і її органами.

Крім того, пропонується внести зміни в ряд законодавчих актів, зокрема щодо невиконання законних вимог ВРП, її органу або члена щодо надання інформації, тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності, порядку затримання судді або утримання його під вартою або арештом, порядку обрання членів ВРП парламентом і т. д. При цьому запропоновані законопроектом зміни розроблені з урахуванням рекомендацій та висновків Венеціанської комісії та згідно з європейськими стандартами, зокрема щодо складу ВРП, суб'єктів та принципів її формування.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла даний законопроект у другому читанні і в цілому 21 грудня. Спікер ВР Андрій Парубій підписав документ 27 грудня.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада