Порошенко під час вшанування Героїв Небесної Сотні: До влади прийшов Антимайдан

П’ятий президент України, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко та його дружина Марина Порошенко разом з родинами Героїв Небесної Сотні вшанували пам’ять загиблих майданівців
 

Порошенко під час вшанування Героїв Небе…
Фото: eurosolidarity.org

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу "ЄС".

Зазначається, що у меморіальних заходах також взяли участь народні депутати та депутати Київської міськради, громадські активісти, учасники Революції Гідності. Вони поклали квіти і лампадки до пам’ятного Хреста на Алеї Героїв Небесної Сотні.

"Сім років пройшло з того трагічного ранку 18 лютого, трагічних подій в Маріїнському парку, коли Україна втратила десятки своїх найкращих синів та доньок. І через 7 років судять не вбивць, не тих, хто віддавав накази на убивство українців, на знищення розвитку країни, її шляху в Європу, а тих, кого катували і проти яких робили замахи на життя", – сказав Порошенко.

Порошенко вшанував Небесну Сотню

Зокрема він звернув увагу на ситуацію, в якій опинилася екс-нардепка Тетяна Чорновол.

"Достатньо красномовний приклад – це Тетяна Чорновол, яка пережила замах, вижила під час подій на Майдані, коли на нас наступали. Її сьогодні звинувачують, і ця влада намагається її запроторити за ґрати. І багатьох інших волонтерів, добровольців, які боронили і боронять нашу державу, нашу честь і нашу гідність", – обурюється п’ятий президент.

На його думку, причина переслідування активістів Революції Гідності в тому, що "до влади повернувся Антимайдан".

"Чому так трапилося? Тому що зараз повернувся до влади Антимайдан. Коли люди Януковича і його поплічника Портнова сьогодні увійшли до владних кабінетів. Як вони туди потрапили? Як вони отримали контроль над правоохоронною і суддівською системою? Зусиллями Зеленського. Яким чином руйнується справа Майдану, коли за вимогою Путіна і вказівкою Зеленського з-під варти звільняються вбивці, співробітники "Беркуту" і віддаються Путіну для того, щоб зруйнувати справи Майдану? Це є позиція теперішньої влади", – переконаний лідер "Європейської Солідарності".

Порошенко вшанування Героїв Небесної Сотні

Порошенко наголосив, що вчора парламент проголосував дуже важливу і правильну Постанову, якою визнав Революцію Гідності однією з державотворчих подій в Україні.

"Але судити треба не по словах, а по справах. Бо фундаментом Революції гідності були європейські цінності, до яких, на жаль, вони не мають жодного відношення. Це – свобода слова, верховенство права, демократія", - сказав він.

П'ятий президент також висловив переконання, що Україна продовжить рух "по дорозі цінностей, який започаткувала Революція Гідності".

"Я – оптиміст. Я твердо вірю і в Україну і в Український народ. Я твердо вірю у співпрацю з нашими партнерами в Європі і США, які точно не втратили віри в Україну і в українців.

Нас – сила, ми – лідери опозиції і лідери довіри. І ми здатні захисти наш рух вперед, до Європи, до Європейського Союзу до НАТО. Наш рух вперед по дорозі цінностей, який започаткувала Революція Гідності. І ми точно переможемо.  Сьогодні на цьому святому місці ми це стверджуємо", – резюмував Порошенко.

Вшанування Небесної Сотні Порошенко 18 лютого 2021

Нагадаємо, 17 лютого, напередодні роковин розстрілів на Євромайдані Верховна Рада ухвалила постанову, що визначає Революцію Гідності одним з ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

Довідка: З листопада 2013 року тисячі громадян почали збиратися на Майдані Незалежності у Києві та проводити масові акції протесту проти рішенням тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. 

Починалися протести від мирних зібрань студентства, а згодом - переросли у масові мітинги з використанням палаючих шин, "коктейлів Молотова" і бруківки, яка стала зброєю в руках протестувальників. Силове протистояння на Майдані почалося з подій в ніч на 30 листопада 2013 року, коли бійці "Беркуту" жорстоко розігнали та побили протестувальників. Вони нібито заважали встановленню різдвяної ялинки. Найжорсткіші сутички захисників режиму Януковича з протестувальниками були 18-20 лютого 2014 року, під час яких міліціянти розстріляли десятки людей.

За три місяці Революції Гідності загинули 106 людей, яких назвали Героями Небесної Сотні, і понад 2 тисячі були поранені, а тодішній президент Віктор Янукович втік з країни до РФ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme