Порошенко відмежувався від безпосереднього формування коаліції

Президент України Петро Порошенко виступає за об'єднання в коаліцію всіх політичних сил, що пройшли до парламенту, окрім «Опозиційного блоку», однак відмежовується від безпосереднього її формування
Порошенко відмежувався від безпосереднього формування коаліції
Порошенко відмежувався від безпосереднього формування коаліції

Про це він заявив у зверненні до українців, опублікованому на сайті глави держави, передає ДеПо.

Президент підкреслив, що саме «Блок Петра Порошенка» повинен взяти на себе ініціативу з формування парламентської коаліції.

Президент зазначив, що його політсила отримає в Раді 132 мандати.

«Народний фронт», який став другим за кількістю мандатів, «Самопоміч», яка фінішувала третьою. Радикальна партія і «Батьківщина», які подолали п'ятивідсотковий бар'єр, - усі вони разом повинні стати учасниками проєвропейської коаліції. Але створювати коаліцію - це не робота президента. В європейській практиці ініціатива у формуванні коаліції належить тій політичній силі, яка набрала найбільшу кількість депутатів на виборах. Я впевнений, що «Блок Петра Порошенка» з цим завданням гідно впорається», - заявив Порошенко.

На його думку, Кабінет Міністрів вимагає повного оновлення.

«Позбавлення від непрофесіоналізму та корупційних кайданів партійно-квотного принципу. Він повинен формуватися виключно на професійній основі. І почати нарешті проводити реформи, спираючись на парламент, оновлений більше, ніж на половину», - вважає президент.

Порошенко нагадав, що, згідно з Конституцією коаліція має запропонувати главі держави кандидатуру прем'єр-міністра для внесення на затвердження в парламент.
«Майбутня фракція партії «Блок Порошенко» вже відгукнулася на мою ініціативу підтримати Арсенія Яценюка на посаду голови нового уряду. Але принциповим для них питанням при цьому є спільне узгодження європейського зразка коаліційної угоди, проект якї вони вже запропонували партнерам і суспільству», - сказав Порошенко.

За словами глави держави, європейській політичній культурі притаманні дуже докладні коаліційні угоди, де план дій розписаний ледь не за днями.

«Коаліційна угода - це контракт коаліції з країною. Вона не може бути коротким папірцем на три сторінки. Днями я розмовляв з німецьким канцлером Ангелою Меркель. У Німеччині склалася тривала історія коаліційного уряду. І досвід свідчить, сказала мені пані Меркель, що чим товща угода, тим довше працює коаліція», - пояснив український президент.

Як повідомляв ДеПо, у «Блоці Петра Порошенка» і «Народному фронті» на наступний день після виборів почали ділити портфелі.