Порошенко відмежувався від безпосереднього формування коаліції

Президент України Петро Порошенко виступає за об'єднання в коаліцію всіх політичних сил, що пройшли до парламенту, окрім «Опозиційного блоку», однак відмежовується від безпосереднього її формування
Depo.Влада
3 листопада 2014 20:51
ФОТО: depo.ua
Порошенко відмежувався від безпосереднього формування коаліції
Порошенко відмежувався від безпосереднього формування коаліції

Про це він заявив у зверненні до українців, опублікованому на сайті глави держави, передає ДеПо.

Президент підкреслив, що саме «Блок Петра Порошенка» повинен взяти на себе ініціативу з формування парламентської коаліції.

Президент зазначив, що його політсила отримає в Раді 132 мандати.

«Народний фронт», який став другим за кількістю мандатів, «Самопоміч», яка фінішувала третьою. Радикальна партія і «Батьківщина», які подолали п'ятивідсотковий бар'єр, - усі вони разом повинні стати учасниками проєвропейської коаліції. Але створювати коаліцію - це не робота президента. В європейській практиці ініціатива у формуванні коаліції належить тій політичній силі, яка набрала найбільшу кількість депутатів на виборах. Я впевнений, що «Блок Петра Порошенка» з цим завданням гідно впорається», - заявив Порошенко.

На його думку, Кабінет Міністрів вимагає повного оновлення.

«Позбавлення від непрофесіоналізму та корупційних кайданів партійно-квотного принципу. Він повинен формуватися виключно на професійній основі. І почати нарешті проводити реформи, спираючись на парламент, оновлений більше, ніж на половину», - вважає президент.

Порошенко нагадав, що, згідно з Конституцією коаліція має запропонувати главі держави кандидатуру прем'єр-міністра для внесення на затвердження в парламент.
«Майбутня фракція партії «Блок Порошенко» вже відгукнулася на мою ініціативу підтримати Арсенія Яценюка на посаду голови нового уряду. Але принциповим для них питанням при цьому є спільне узгодження європейського зразка коаліційної угоди, проект якї вони вже запропонували партнерам і суспільству», - сказав Порошенко.

За словами глави держави, європейській політичній культурі притаманні дуже докладні коаліційні угоди, де план дій розписаний ледь не за днями.

«Коаліційна угода - це контракт коаліції з країною. Вона не може бути коротким папірцем на три сторінки. Днями я розмовляв з німецьким канцлером Ангелою Меркель. У Німеччині склалася тривала історія коаліційного уряду. І досвід свідчить, сказала мені пані Меркель, що чим товща угода, тим довше працює коаліція», - пояснив український президент.

Як повідомляв ДеПо, у «Блоці Петра Порошенка» і «Народному фронті» на наступний день після виборів почали ділити портфелі.