Порошенко скасував люстрацію чиновника з Міноборони

Президент України Петро Порошенко дав згоду на відновлення генерал-полковника, колишнього командувача Сухопутних військ Збройних Сил України Геннадія Воробйова на посаді першого заступника начальника Генштабу Збройних Сил України
Depo.Влада
28 січня 2015 16:49
ФОТО: depo.ua
Порошенко скасував люстрацію чиновника з Міноборони
Порошенко скасував люстрацію чиновника з Міноборони

Про це depo.ua повідомили в прес-службі глави держави.

Відповідне погодження кандидатури президент підписав під час зустрічі з начальником Генштабу генерал-полковником Віктором Муженком, самим Геннадієм Воробйовим та секретарем Ради національної безпеки і оборони Олександром Турчиновим.

Петро Порошенко нагадав, що вчора Верховна Рада прийняла зміни до Закону «Про очищення влади».

«Вчора ВР за моїм наполяганням ухвалила зміни до Закону про люстрацію, які дозволяють повернути на фронт, в Збройні Сили досвідчених, патріотичних і професійних військових. Для того щоб боротися за мир, нам потрібно мати сильну армію», - сказав Порошенко, зазначивши, що сьогодні ці зміни мають надійти до нього на підпис.

Він повідомив, що своїм підписом висловлює повну підтримку рекомендації начальника Генштабу Віктора Муженка. «Прошу негайно приступити до виконання обов'язків. Сподіваємося на те, що Ваші знання, вміння та досвід ще послужать Україні», - сказав Порошенко, звертаючись до Воробйова.

Учасники зустрічі обговорили ситуацію на фронті і ряд заходів, спрямованих на зміцнення оборони, зокрема, в районі Дебальцевого.

Президент відзначив, що, за оперативною інформацією, ситуація стабільно напружена, українські військовослужбовці «міцно тримають оборону і забезпечують захист певних рубежів».

Як повідомляв depo.ua, вчора Верховна Рада в першому читанні і в цілому ухвалила проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про очищення влади» стосовно додаткових заходів щодо забезпечення обороноздатності держави». Згідно з цими змінами, Порошенко може скасовувати люстрацію військових високопосадовців.