Порошенко, Олланд, Меркель і Путін домовилися про нову фазу виконання Мінських угод

Президент Франції Франсуа Олланд, канцлер Німеччини Ангела Меркель провели телефонні переговори щодо ситуації в Україні з президентом України Петром Порошенко та президентом Росії Володимиром Путіним
Depo.Влада
30 квітня 2015 19:56
ФОТО: depo.ua

Вони домовилися, що чотири робочі групи з безпеки, політичних, економічних питань і питань переміщених осіб мають зустрітися в найближчі дні, повідомляє depo.ua з посиланням на сайт Єлисейського палацу.

"Це означатиме початок політичної фази реалізації Мінських домовленостей", - зазначається в повідомленні.

У Єлисейському палаці відзначили, що пріоритетом є припинення бойових дій. Порушення режиму припинення вогню, особливо поблизу Маріуполя, Щастя, аеропорту Донецьк і біля Широкиного, повинні припинитися.

Лідери країн домовилися про центральну роль ОБСЄ у справі поліпшення режиму припинення вогню і перевірки виведення важких озброєнь.

"Дуже важливо, щоб спостерігачі мали свободу дій, необхідну для здійснення своєї місії, і могли розгорнути нові пункти спостереження", - зазначили в пресс-службі Олланда.

Крім того, сторони обговорили стан реалізації всіх заходів, передбачених Мінськими угодами, щоб прискорити їх виконання.

Нагадаємо, що 11 і 12 лютого протягом більше 16 годин світові лідери в Мінську обговорювали заходи з врегулювання ситуації на Донбасі. В ЗМІ опублікована декларація з виконання Мінських угод, яку схвалили президент України Петро Порошенко, президент РФ Володимир Путін, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд. Аналогічний документ підписали й учасники тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі (Україна - Росія - ОБСЄ), а також "глави ДНР і ЛНР".