Порошенко оголосив дату і місце Об'єднавчого собору

Президент України Петро Порошенко повідомив, що Об'єднавчий собор щодо надання автокефалії українській православній церкві відбудеться 15 грудня поточного року 

Про це він повідомив сьогодні на форумі місцевого самоврядування в Києві, інформує Depo.ua.

"Я радий оприлюднити дату Об'єднуючого собору, який має проголосити створення автокефальної помісної православної церкви в Україні. Цей собор затвердить її статут, обере предстоятеля. Отже собор відбудеться 15 грудня 2018 року в Святій Софії, яка протягом століть була центром провославного релігійного життя", - заявив глава держави.

Він додав, що Вселенський патріарх Варфоломій підписав відповідні листи із запрошеннями ієрархам УПЦ Київського патріархату, УАПЦ та ієрархам УПЦ Московського патріархату взяти участь у цій історичній події.

Довідка: 11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.

15 жовтня синод РПЦ у Мінську оголосив про розрив відносин з Константинопольським патріархатом, визнавши неможливим подальше євхаристійне спілкування.

4 листопада президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій в Стамбулі підписали угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

5 листопада Вселенський патріарх Варфоломій закликав РПЦ змиритися з автокефалією української церкви.

За даними ЗМІ, синод розпустив Західноєвропейський екзархат російських парафій в Європі.

29 листопада Вселенський патріархат підтвердив надання автокефалії і підготував проект статуту Української церкви.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна