Порошенко схвалив посилення кримінальної відповідальності військових

Президент України Петро Порошенко підписав закони, що посилюють відповідальність військовослужбовців та мобілізованих
Depo.Влада
3 березня 2015 15:55
ФОТО: depo.ua
Порошенко схвалив посилення кримінальної відповідальності військових
Порошенко схвалив посилення кримінальної відповідальності військових

Так, Закон № 194-VIII «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за окремі військові злочини», прийнятий Верховною Радою 12 лютого 2015 року, встановлює більш сувору кримінальну відповідальність військовослужбовців за вчинення окремих військових злочинів в умовах особливого періоду, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Документом посилюється кримінальна відповідальність за військові правопорушення, які стосуються непокори (умисного невиконання наказу), опору начальнику, погроз або насильства щодо начальника, самовільного залишення військової частини або місця служби, дезертирства, ухиляння від військової служби.

Також посилюється відповідальність за порушення майнових відносин, статутних правил служби, злочинну бездіяльність військової влади і незаконне використання символіки Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала, а також зловживання нею.

Законом № 186-VIII від 12 лютого «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до низки законів щодо захисту. Зокрема, Кримінальний кодекс доповнено статтею 336, яка встановлює кримінальну відповідальність за «ухилення від проходження цивільного захисту в особливий період або у разі проведення цільової мобілізації».

Закон № 158-VIII від 5 лютого 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців, надання командирам додаткових прав і покладання обов'язків в особливий період» уточнює рамки відповідальності, які стосуються військових адміністративних порушень і не тягнуть за собою кримінальної відповідальності; вводить поняття «арешт з утриманням на гауптвахті» і визначає межі його застосування.

Крім того, ці зміни уточнюють адміністративну відповідальність військовослужбовців за правопорушення, що стосуються правил і статутів несення служби, матеріальної відповідальності.

Як повідомляв depo.ua, в Україні в рамках четвертої хвилі мобілізації планують створити єдиний реєстр військовослужбовців, у який потраплять громадяни, які ухиляються від служби.