Порошенко схвалив створення спільної військової частини з Польщею та Литвою

Президент України Петро Порошенко підписав закон, що схвалює створення спільної військової частини з Польщею та Литвою
Depo.Влада
20 лютого 2015 15:25
ФОТО: depo.ua
Порошенко схвалив створення спільної військової частини з Польщею та Литвою
Порошенко схвалив створення спільної військової частини з Польщею та Литвою

«Президент підписав Закон «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки, Урядом Республіки Польща стосовно створення спільної військової частини», - йдеться у повідомленні голови держави, передає depo.ua.

Угода, зокрема, передбачає створення спільної українсько-польсько-литовської військової частини бригадного рівня і визначає загальне призначення, принципи діяльності, порядок прийняття рішення, забезпечення безпеки та інші організаційні заходи, пов'язані з діяльністю бригади.

Як повідомляється, бригада створюється з метою участі в міжнародних операціях, що проводитимуться на підставі мандата Ради Безпеки ООН та рішень уповноважених органів Литви, Польщі та України.

«Угода залишається відкритою для приєднання інших держав за спільним запрошенням сторін», - зазначили в прес-службі.

Як зазначається, структура, комплектування, озброєння, військова техніка та інші аспекти функціонування бригади визначаються окремою технічною угодою між органами, які реалізують державну політику у сфері оборони держав-учасниць.

Командування бригади розташовуватиметься в польському місті Люблін. На командування бригади розповсюджується законодавство Польщі, а також відповідні норми міжнародного права.

Також, відповідно до закону, кожна з держав-сторін відповідає за фінансове забезпечення власних підрозділів, що входять до складу бригади під час спільних тренувань та навчань, підготовки та безпосередньої участі в операціях.

Нагадаємо, Верховна Рада України ратифікувала угоду з Литвою і Польщею про створення спільної військової частини напочатку лютого 2015 року.

19 вересня 2014 року міністр оборони України Валерій Гелетей у Варшаві підписав угоду з міністрами оборони Литви і Польщі про створення спільного військового підрозділу LITPOLUKRBRIG.

Від України до спільної бригади увійдуть бійці 80-ї окремої аеромобільної бригади ЗСУ. Українські, литовські та польські військові будуть брати участь у спільних навчаннях, а пізніше разом братимуть участь в операціях.

Технічна документація буде розроблена протягом двох років, після закінчення цього терміну бригада має бути у повній оперативній готовності.