Порошенко оприлюднив головні тези своєї «Стратегії-2020»

Президент України Петро Порошенко оприлюднив основні тези програми реформ і розвитку «Стратегія-2020»
Depo.Влада
27 вересня 2014 17:00
ФОТО: depo.ua
Порошенко оприлюднив головні тези своєї «Стратегії-2020»
Порошенко оприлюднив головні тези своєї «Стратегії-2020»

Програмні положення були опубліковані на офіційній сторінці Адміністрації президента в Twitter, передає ДеПо.

Згідно з оприлюдненими даними, «Стратегія -2020» включає в себе комплекс реформ і спеціальних програм, реалізація яких дозволить Україні увійти до Топ-20 країн у рейтингу Світового банку за легкістю ведення бізнесу, збільшити ВВП на душу населення до 16 тис. доларів проти нинішніх 8500 доларів, а також збільшити за п'ять років приплив прямих іноземних інвестицій до 40 млрд доларів проти нинішнього показника в середньому 4-5 млрд доларів на рік.

Крім того, довіра до суду повинна складати не менше 60% населення і експертної спільноти, оновлення кадрового складу чиновників має охопити не менше 70% від загальної кількості держслужбовців, а кількість громадян, задоволених рівнем життя, до 2020 року має становити 90% від загальної кількості населення України.

При цьому до 2020 року 75% випускників шкіл мають володіти двома іноземними мовами, а тривалість життя повинна зрости, мінімум, на три роки від нинішнього показника в 71 рік.

Також Порошенко очікує, що до 2020 року ліміт обсягів закупівлі палива в одного джерела не перевищуватиме 30% від загального обсягу необхідного до закупівлі ресурсу, а частка місцевих бюджетів у консолідованому бюджеті країни складе не менше 65%.

Серед ключових реформ президент називає антикорупційну реформу, судову реформу, податкову реформу, досягнення незалежності, реформу правоохоронної системи і системи оборони України, децентралізацію та реформу державного апарату, дерегуляцію і розвиток підприємництва, а також реформу охорони здоров'я. 

Раніше заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків назвав чотири вектори реформуванняякі допоможуть Україні наблизитися до стандартів Європейського Союзу. 

Нагадаємо, президент Порошенко представив програму розвитку «Стратегія-2020» в рамках своєї першої великої прес-конференції для центральних і регіональних ЗМІ.