Порошенко обговорив з прем'єром Нідерландів референдум та антиросійські санкції

Президент України Петро Порошенко у Давосі провів зустріч з прем’єр-міністром Нідерландsd Марком Рютте
Depo.Влада
21 січня 2016 20:33
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Президент привітав Рютте з початком головування Нідерландів у Раді Європейського Союзу. Глава держави назвав серед ключових питань порядку денного відносин Україна-ЄС у першому півріччі 2016 року функціонування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, рішення Ради ЄС щодо започаткування безвізового режиму для громадян України вже у цьому році, а також набрання чинності у повному обсязі Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Співрозмовники скоординували позиції в контексті майбутнього консультативного референдуму щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що відбудеться у Нідерландах 6 квітня 2016 року.

У ході зустрічі глава держави наголосив, що розраховує на подальшу солідарність і єдність Європейського Союзу у питанні підтримки незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Співрозмовники наголосили на важливості збереження санкцій проти Росії за невиконання Мінських домовленостей.

Сторони також обговорили низку питань двостороннього співробітництва, зокрема в економічній та інвестиційній сферах, а також у сфері технічної допомоги. Глава держави підтвердив зацікавленість української сторони у візиті найближчим часом бізнес-місії на чолі з міністром зовнішньої торгівлі та розвитку співробітництва Нідерландів, а також у проведенні в Нідерландах масштабного Українсько-нідерландського бізнес-форуму.

Нагадаємо, консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом відбудеться в Нідерландах 6 квітня 2016. Його результати матимуть консультативний характер і не є обов'язковими для виконання урядом.

Однак уряд Нідерландів планує провести кампанію на підтримку України перед проведенням запланованого на квітень референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЕС.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада