Порошенко незадоволений темпами розслідування злочинів проти євромайданівців

Президент України Петро Порошенко незадоволений темпами розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності
Depo.Влада
21 листопада 2015 14:49
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив у зверненні до громадян з нагоди Дня гідності і свободи, передає depo.ua.

"Протягом цього тижня Генпрокуратура, СБУ та МВС звітували суспільству про перебіг розслідування. Я, звичайно ж, незадоволений темпами. Не хочу бути адвокатом слідства, але розслідування більше 2 тисяч злочинів проти учасників акцій протесту потребують часу і чималих зусиль", - сказав президент.

За його словами, значну частину доказової бази було знищено, "поки нова влада перебирала контроль над деморалізованими і дискредитованими правоохоронними органами".

"В тому бедламі багато кому вдалося замести сліди і втекти. Тим не менш, доведено, що замовником кривавих злочинів був особисто Янукович. Виконавцями — тодішнє керівництво МВС, СБУ, РНБО. Скільки б та наволоч не ховалася в Росії, те, що вони накоїли, не має строку давності. Процедуру заочного засудження до них буде застосовано лише тимчасово. Сісти мають і вони, і всі їхні поплічники", - зазначив Порошенко.

Він наголосив, що "крига скресла, і процес притягнення до відповідальності зрушив з мертвої точки".

"Група затриманих, в тому числі і "беркутів", перебувають в СІЗО. 119 справ на сьогодні вже передано до суду. Винесено вже навіть 26 вироків, щоправда поки щодо дрібних виконавців. Всього повідомлено про підозру 270 особам. Серед них — 44 високопосадовці, 125 міліціонерів, 11 суддів, 9 прокурорів і десятки керівників і організаторів тітушок. Крім того, низку суддів, які виносили неправосудні рішення проти майданівців, звільнено", - зазначив президент.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада