Порошенко назвав право розганяти місцеві ради "страховкою від сепаратизму"

Президент України Петро Порошенко назвав право призупиняти повноваження місцевих рад, передбачене змінами до Конституції в частині децентралізації, "страховкою від сепаратизму"
Depo.Влада
9 вересня 2015 15:02
ФОТО: depo.ua

 Про це глава держави заявив під час засідання Ради регіонального розвитку, повідомляє depo.ua.

"Президент має право тимчасово зупиняти повноваження місцевих рад. Без такої страховки від сепаратизму я би на децентралізацію не погодився", - заявив Порошенко.

Він зазначив, що у рамках децентралізації передається частина повноважень не лише з Києва, а і з області, що "унеможливлює формування якихось регіональних феодальних утворень".

Він додав, що задля того, аби зупинити "парад суверенітетів", було вирішено прибрати з Конституції статтю 92, яка передбачає проголошення спеціального статусу для окремих міст.

"Як мінімум у 9 областях України влаштовували "парад суверенітетів" та намагалися створити проект "Новоросії". Лише консолідовані та ефективні дії української влади та українського народу зупинили. Я скажу як на духу - без цієї страховки, яка б дозволила владі і мені, як Президенту, зберегти суверенітет і територіальну цілісність України, протистояти регіональному сепаратизму, я на децентралізацію ні за яких умов би не погодився", - підсумував Порошенко.

Він зауважив, що цей механізм був би необхідний, незалежно від децентралізації.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua