Порошенко назвав право розганяти місцеві ради "страховкою від сепаратизму"

Президент України Петро Порошенко назвав право призупиняти повноваження місцевих рад, передбачене змінами до Конституції в частині децентралізації, "страховкою від сепаратизму"

 Про це глава держави заявив під час засідання Ради регіонального розвитку, повідомляє depo.ua.

"Президент має право тимчасово зупиняти повноваження місцевих рад. Без такої страховки від сепаратизму я би на децентралізацію не погодився", - заявив Порошенко.

Він зазначив, що у рамках децентралізації передається частина повноважень не лише з Києва, а і з області, що "унеможливлює формування якихось регіональних феодальних утворень".

Він додав, що задля того, аби зупинити "парад суверенітетів", було вирішено прибрати з Конституції статтю 92, яка передбачає проголошення спеціального статусу для окремих міст.

"Як мінімум у 9 областях України влаштовували "парад суверенітетів" та намагалися створити проект "Новоросії". Лише консолідовані та ефективні дії української влади та українського народу зупинили. Я скажу як на духу - без цієї страховки, яка б дозволила владі і мені, як Президенту, зберегти суверенітет і територіальну цілісність України, протистояти регіональному сепаратизму, я на децентралізацію ні за яких умов би не погодився", - підсумував Порошенко.

Він зауважив, що цей механізм був би необхідний, незалежно від децентралізації.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua