Порошенко назвав фарсом рішення російського суду щодо Карпюка і Клиха

Президент України Петро Порошенко назвав розгляд апеляції у справі засуджених у Росії українців Миколи Карпюка та Станіслава Кліха "фарсом"
Depo.Влада
27 жовтня 2016 06:45
ФОТО: depo.ua

Про це він написав у Facebook, передає Depo.ua

"В черговий раз повторився фарс в російському судилище над громадянами України Миколою Карпюком та Станіславом Кліхом. І це незважаючи на повну абсурдність висунутих проти них звинувачень і, незважаючи на важкий стан здоров'я Станіслава, який потребує невідкладної медичної допомоги", – написав він.

На його думку, "абсурдність цієї ситуації" підкреслює нещодавня відмова російської влади передати Україні інших засуджених українців на Росії, Олега Сенцова і Олександра Кольченко, нібито з-за того, що вони є громадянами Росії.

"У зв'язку з цим доручив Міністерству закордонних справ та іншим профільним відомствам активізувати зусилля для якнайшвидшого звільнення всіх громадян України і захисту їх прав, у тому числі за рахунок посилення міжнародного тиску на Росію", – заявив Порошенко.

Нагадаємо, 26 травня Верховний суд Чечні виніс обвинувальний вирок, яким визнав українців Карпюка і Клиха винними в участі в бойових діях на боці чеченських сепаратистів у 1990-х роках. Карпюка засудили до 22,5 років колонії, Клиха — до 20 років колонії.

У червні Міністерство юстиції Росії отримало запит України про можливість передачі Клиха і Карпюка.

27 серпня у Грозному щодо українця Станіслава Клиха порушили нову кримінальну справу - за образу прокурора під час засідання.

26 жовтня Верховний суд Росії відхилив апеляцію і залишив у силі вирок щодо громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада