Порошенко написав листа Пан Гі Муну про глобальну загрозу від Росії

Посягання на положення статуту Організації Об'єднаних Націй з боку Російської Федерації є чіткою загрозою миру в світі з далекосяжними наслідками для подальшого розвитку та добробуту всіх народів
Depo.Влада
26 червня 2015 18:59
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у листі Президента України Петра Порошенка Генеральному секретарю ООН Бан Гі Муну, головам 69-ї та 70-ї сесій ГА ООН Сему Кахамбі Кутесі та Могенсу Ліккетофту з нагоди 70-річниці підписання Статуту Організації, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

У листі наголошується, що 26 червня 70-а річниця підписання (1945 року) у Сан-Франциско Статуту ООН є важливою нагодою згадати цінність і незмінну актуальність цього ключового документа у сфері забезпечення миру та безпеки у світі.

Порошенко звернув увагу на роль України у процесі створення цього документа як держави-співзасновниці ООН та країни, делегація якої головувала під час написання проектів Преамбули Статуту та Розділу І "Цілі й принципи" в ході Конференції у Сан-Франциско.

У листі зазначається, що суверенна рівність, сумлінне виконання власних зобов'язань державами, вирішення спорів мирними засобами, утримування від погрози або застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої держави, повага до прав людини та основоположних свобод - ці принципи, які закладені у Статут ООН, залишаються критично важливими для світового порядку.

Президент привернув увагу до того факту, що напередодні 70-ї річниці Статуту спостерігається грубе порушення основоположних принципів ООН постійним членом Ради Безпеки ООН Росією.

"Глава Української держави наголошує, що Статут ООН витримав драматичні історичні зміни й підтвердив свою центральну роль в архітектурі безпеки сьогоднішнього світу як основоположний міжнародно-правовий інструмент захисту миру та безпеки у світі. Тому посягання на положення Статуту, свавільне та вибіркове інтерпретування його статей, будь-які дії, що підривають його авторитет та заохочують неповагу до букви й духу його принципів, є чіткою загрозою миру в світі з далекосяжними наслідками для подальшого розвитку та добробуту всіх народів", - зазначили в Адміністрації Президента.

Порошенко запевнив, що Україна, як відповідальний член міжнародної спільноти, яка добровільно відмовилась від третього за розмірами у світі арсеналу ядерної зброї та активно бере участь у миротворчій діяльності ООН, а також як країна - кандидат на місце непостійного члена Ради Безпеки ООН у 2016-2017 роках, не шкодуватиме зусиль у підтримці та просуванні принципів ООН.

Глава Української держави закликав світових лідерів докласти вичерпних зусиль та використати всі наявні можливості з метою відновлення поваги та авторитету Статуту ООН.

Нагадаємо, що саме Росія, яка підтримує бойовиків-сепаратистів на сході України, накладає вето на всі рішення Радбезу ООН, які б могли поліпшити ситуацію.