Україна хоче стати ще одним членом Вишеградської четвірки - Порошенко

Президент України Петро Порошенко сподівається, що реформи допоможуть Україні вступити в Вишеградське об'єднання
Depo.Влада
16 грудня 2014 18:22
ФОТО: depo.ua
Україна хоче стати ще одним членом Вишеградської четвірки - Порошенко
Україна хоче стати ще одним членом Вишеградської четвірки - Порошенко

Про це ДеПо повідомили в прес-службі глави держави.

Згідно з повідомленням, сьогодні відбулася зустріч Порошенка та представників «Вишеградської четвірки». Президент зазначив, що впровадження проєвропейських реформ в Україні може призвести до трансформації Вишеградського об'єднання з формату чотирьох країн у формат п'яти країн за участю України. «Ми віримо в те, що в результаті активного реформування України Вишеградська четвірка зміниться з V4 на V5», - сказав Президент.

Дипломати країн Вишеградської групи висловили повну солідарність з Україною в захисті її територіальної цілісності та суверенітету і заявили про готовність взяти участь у конкретних напрямках реформ в Україні. «Кожна країна Вишеградської четвірки візьме на себе певний напрям реформ в Україні і сконцентрується на їх реалізації», - зазначив віце-прем'єр-міністр, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак.

Так, Словаччина відповідатиме за енергетичний і сектор безпеки реформ в Україні, Польща - за децентралізацію, реформу місцевого самоврядування та управління публічними фінансами, Чехія - за громадянське суспільство, освіту та засоби масової інформації, Угорщина - за економічну політику, розвиток малого та середнього бізнесу та впровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Учасники зустрічі відзначили, що незважаючи на певну спеціалізацію, країни Вишеградської групи будуть робити все можливе, щоб спільними зусиллями прискорити європейську інтеграцію України.

Як повідомляв ДеПо, раніше стало відомо, що Вишеградська четвірка створила спеціальний фонд допомоги для України.