Порошенко має намір з дня на день обговорити контроль над кордонами

Президент України Петро Порошенко найближчим часом проведе нараду з керівним складом Держприкордонслужби України з питання контролю над кордонами
Depo.Влада
20 жовтня 2014 14:38
ФОТО: depo.ua
Порошенко має намір з дня на день обговорити контроль над кордонами
Порошенко має намір з дня на день обговорити контроль над кордонами

Про це він заявив, відвідуючи навчальний центр Держприкордонслужби в Оршанці у Черкаській області, передає ДеПо з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Вже днями у нас відбудеться зустріч із усім керівним складом прикордонної служби та будуть поставлені чіткі завдання. Ми повинні також провести ефективні переговори з керівництвом прикордонної служби РФ для того, щоб забезпечити відновлення роботи українських пунктів пропуску на ділянці, захопленій терористами, з питань відновлення контролю на українських кордонах, питань координації з ОБСЄ», - повідомив він.

Порошенко також нагадав, що це питання обговорювалося в ході його візиту до Мілана, де була домовленість про таку зустріч прикордонного відомства.

Президент вкотре підкреслив, що відновлення контролю на кордоні - один із ключових елементів мирного процесу, який серед інших був зафіксований у мінських домовленостях.

«Адже немає кордонів - немає держави», - сказав він, додавши, що на Держприкордонслужбу зараз покладено завдання з відновлення контролю на кордоні з РФ.

Разом з тим, за словами президента, є і стратегічне завдання, оскільки підписавши Угоду про асоціацію з Євросоюзом, Україна взяла на себе зобов'язання щодо імплементації цієї угоди.

За словами Порошенка, ЄС ніколи не відкриє свої кордони, якщо східні кордони не стануть «надійним бастіоном» не тільки для інтервентів, а й для наркотиків, контрабанди та нелегальної міграції.

Як повідомляв ДеПо, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, інспектуючи хід реалізації проекту облаштування українсько-російського кордону «Стіна» у Харківській області, заявив, що «проект «Стіна» - це формування першої лінії оборони і обов'язкова умова безвізового режиму з ЄС».