Порошенко має намір зробити культуру «зброєю у боротьбі з агресором»

Президент України Петро Порошенко присудив Національну премію України ім. Тараса Шевченка чотирьом діячам культури
Depo.Влада
9 березня 2015 13:51
ФОТО: depo.ua
Порошенко має намір зробити культуру «зброєю у боротьбі з агресором»
Порошенко має намір зробити культуру «зброєю у боротьбі з агресором»

Текст указу в ході вручення премії оголосив заступник глави Адміністрації Президента Ростислав Павленко, передає depo.ua.

«Указом президента України на підставі подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка присуджено Національну премію України імені Тараса Шевченка 2015 року поетові Буряку Юрію Григоровичу за книгу «Не мертве море», художнику Компанцю Миколі Івановичу за цикл «Земля моїх батьків» і ілюстрації до творів Миколи Гоголя, письменнику Москальцю Костянтину Іллічу за книгу «Сполохи», Панчуку Петру Тадейовичу за втілення образу Тараса Шевченка на вітчизняній театральній сцені», - заявив Павленко.

Цим указом розмір премії імені Шевченка на 2015 рік встановлений у сумі 240 тис. грн.

Порошенко зазначив, що Україна має виробити ефективну модель культурної політики для дієвої боротьби з агресором.

«На моє переконання, щоб вести дієву боротьбу з агресором, утверджувати незалежність, ми маємо виробити ефективну модель культурної політики. Саме культура стане першою гарантією єдності України, буде нашою зброєю у протистоянні та спробах розмиття національної ідентичності. Саме у ній розвиваються нові, невідомі раніше процеси. Вона виходить з музеїв та майстерень на площі та в окопи», - заявив Порошенко.

За його словами, «мир Україні необхідний як повітря».

«Ми - мирна нація, але ми будемо захищати свою державу, ми будемо захищати нашу незалежність, ми будемо захищати нашу волю, будемо захищати демократію. Але ми прагнемо миру», - підкреслив президент.

Нагадаємо, сьогодні Порошенко з дружиною Мариною поклали квіти до пам'ятника українському поетові Тарасу Шевченку з нагоди 201-ї річниці з дня його народження.