Порошенко нагадав гарантам Будапештського меморандуму, що вони обіцяли

Президент України Петро Порошенко закликав західних держав-гарантів територіальної цілісності України за Будапештським меморандумом відновити міжнародне правосуддя і допомогти Україні у боротьбі за виживання і незалежне майбутнє
Depo.Влада
31 березня 2016 05:23
ФОТО: depo.ua
Порошенко нагадав гарантам Будапештського меморандуму, що вони обіцяли
Порошенко нагадав гарантам Будапештського меморандуму, що вони обіцяли

Про це він заявив під час виступу на форумі "Боротьба України за свободу, що триває" сьогодні у Вашингтоні, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Я маю честь бути президентом держави, яка внесла унікальний внесок в ядерну безпеку світу. У 1994 році Україна відмовилася від третього за величиною арсеналу ядерної зброї в світі", - заявив він.

Порошенко нагадав, що на першому Саміті з ядерної безпеки у 2010 році під керівництвом президента Обами, Україна відмовилися від запасів високозбагаченого урану і дотримується зобов'язань до сих пір.

"На сьогоднішній день Україна зробила один із ключових внесків задля успіху ініціативи Обами з ядерної безпеки", - заявив президент.

"Що ми отримали взамін? Ми отримали гарантії безпеки в рамках Будапештського меморандуму 1994 року.... Звучить добре. Але що ж виявилося насправді? Росія просто відверто порушила його гарантії по відношенню до України і здійснює пряму збройну агресію проти моєї держави", - підкреслив він.

"Українські патріоти віддають свої життя, захищаючи ті ж цінності, які дорогі для США і Європи", - додав Порошенко. "Ми, українці, маємо право закликати західних гарантів в рамках Меморандуму докласти всіх можливих зусиль для відновлення міжнародного правосуддя і порядку, щоб допомогти нам у нашій боротьбі за виживання і незалежне майбутнє", - заявив президент.

"Я вірю, що це реальний шанс для президента Обами відзначити свій президентський термін врегулюванням конфлікту в Донбасі", - зазначив він.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада