Порошенко сподівається укласти міланські домовленості про мир

Італійський Мілан має стати містом, в якому можуть бути досягнуті важливі домовленості щодо реалізації мирного плану для України
Depo.Влада
13 жовтня 2014 20:04
ФОТО: depo.ua
Порошенко сподівається укласти міланські домовленості про мир
Порошенко сподівається укласти міланські домовленості про мир

Про це сказав президент України Петро Порошенко під час телефонної розмови з прем'єр-міністром Італії Маттео Ренці, передає ДеПо з посиланням на прес-службу глави держави.

В свою чергу Ренці підтвердив запрошення президенту України взяти участь у саміті форуму «Азія-Європа» (АСЕМ), який відбудеться 16-17 жовтня в Мілані. Він поінформував Порошенка про заплановані заходи, проведення яких передбачається в рамках форуму.

Український президент підкреслив, що на сьогодні ключовим пріоритетом для досягнення миру на Донбасі є контроль за українсько-російською ділянкою кордону та її закриття для поставки найманців, зброї і важкої техніки.

Крім того, Порошенко підкреслив, що будь-які місцеві вибори мають відбуватися відповідно до чинного українського законодавства, враховуючи нещодавно прийнятий Верховною Радою закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». На думку президента, проведення місцевих виборів можливе за умови двостороннього припинення вогню і надання повноцінного доступу міжнародним спостерігачам ОБСЄ для моніторингу ситуації.

Як повідомляв ДеПо, днями Порошенко підтвердив плани зустрітися в Мілані з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним і спрогнозував, що переговори будуть складними, але Україна доб'ється в них успіху. 

Нагадаємо, що минулі домовленості про припинення вогню на Сході України були укладені в Мінську 5 вересня. Терористи на Донбасі, на відміну від українських військових, їх не дотримуються - і продовжують по кілька десятків разів щодня обстрілювати позиції військових. Найбільшим успіхом Мінських домовленостей вважається обмін полоненими між Києвом і сепаратистами. Уже вдалося звільнити з полону бойовиків понад 1200 осіб.