Порошенко сподівається укласти міланські домовленості про мир

Італійський Мілан має стати містом, в якому можуть бути досягнуті важливі домовленості щодо реалізації мирного плану для України
Порошенко сподівається укласти міланські домовленості про мир
Порошенко сподівається укласти міланські домовленості про мир

Про це сказав президент України Петро Порошенко під час телефонної розмови з прем'єр-міністром Італії Маттео Ренці, передає ДеПо з посиланням на прес-службу глави держави.

В свою чергу Ренці підтвердив запрошення президенту України взяти участь у саміті форуму «Азія-Європа» (АСЕМ), який відбудеться 16-17 жовтня в Мілані. Він поінформував Порошенка про заплановані заходи, проведення яких передбачається в рамках форуму.

Український президент підкреслив, що на сьогодні ключовим пріоритетом для досягнення миру на Донбасі є контроль за українсько-російською ділянкою кордону та її закриття для поставки найманців, зброї і важкої техніки.

Крім того, Порошенко підкреслив, що будь-які місцеві вибори мають відбуватися відповідно до чинного українського законодавства, враховуючи нещодавно прийнятий Верховною Радою закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». На думку президента, проведення місцевих виборів можливе за умови двостороннього припинення вогню і надання повноцінного доступу міжнародним спостерігачам ОБСЄ для моніторингу ситуації.

Як повідомляв ДеПо, днями Порошенко підтвердив плани зустрітися в Мілані з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним і спрогнозував, що переговори будуть складними, але Україна доб'ється в них успіху. 

Нагадаємо, що минулі домовленості про припинення вогню на Сході України були укладені в Мінську 5 вересня. Терористи на Донбасі, на відміну від українських військових, їх не дотримуються - і продовжують по кілька десятків разів щодня обстрілювати позиції військових. Найбільшим успіхом Мінських домовленостей вважається обмін полоненими між Києвом і сепаратистами. Уже вдалося звільнити з полону бойовиків понад 1200 осіб.