Порошенко на зустрічі з представниками бізнесу оцінив роботу Фіскальної служби як незадовільну

Президент України Петро Порошенко оцінює роботу Державної фіскальної служби як незадовільну
Depo.Влада
28 травня 2015 10:21
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив керуючий партнер юрфірми "Лавринович і Партнери" Максим Лавринович, підбиваючи підсумки зустрічі глави держави з топ-менеджерами середніх і великих компаній, що працюють в Україні, яка відбулася 26 травня в залі готелю InterContinental, передає "РБК-Україна".

Організаторами зустрічі виступили Європейська бізнес-асоціація та Американська торгова палата.

"Президент зазначив, що в роботі бізнесу все ускладнилося та погіршилося. Великі гравці бізнесу визнають, що за останній рік проявилися в більшості негативні тенденції. І Президент звернувся до присутніх представників бізнесу з проханням вносити свої думки та пропозиції, щоб втілити їх у життя", - зазначив Лавринович.

За його словами, Порошенко негативно оцінив роботу фіскальної служби і вказав на безліч ям, з яких "годуються" чиновники фіскальної служби.

"Кількість і суми податків збільшилися. І тут не можна не погодитися з Президентом. Особливо після тої кількості справ, які порушені представниками податкової міліції щодо бізнесу. Можливо, вони націлені на покращення ситуації в державі, але точно не на поліпшення роботи бізнесу. Добре, що Президент це визнає", - поділився враженнями від зустрічі з главою держави Максим Лавринович.

Слова експерта підтвердив і генеральний директор ВАТ "Запоріжсталь" Ростислав Шурма: "На зустрічі питання автоматичного відшкодування ПДВ було підняте Президентом України самостійно. Мета, безумовно, благородна: це боротьба з податковими ямами. При цьому податкові ями як працювали, так і працюють. На жаль, мета та механізми боротьби з ними не збігаються. Є проблеми в податковій системі - робіть систему прозорою і прогнозованою для всіх. Але вбивати підприємства, незаконно відбираючи у них зароблені кошти, - не вирішення проблем податкової системи, про які говорить Президент України", - заявив він.

"Є прозорі виробники, бездоганні платники податків. Такі, як комбінат "Запоріжсталь", як кілька десятків інших великих промислових підприємств, які мають зразкову фінансову і виробничу історію і є найбільшими платниками податків України. Ми інвестуємо в розвиток, системно підвищуємо заробітну плату - ми відповідаємо всім критеріям за законом про відшкодування ПДВ. Тепер у нас штучним чином вимиваються обігові кошти, і ставиться під загрозу стабільна робота підприємства, модернізація виробництва, виплата заробітної плати співробітникам", - резюмував Шурма.

Як зазначив у свою чергу президент ЄБА та засновник інвесткомпанії Dragon Capital Томаш Фіала, Порошенко акцентував увагу на тому, що бізнес, який працює "по білому" не повинен бути в дискримінаційних умовах, і що будуть вжиті рішучі дії для припинення контрабанди.