Порошенко на зустрічі з Кучмою роздав завдання перед переговорами в Мінську

Україна на переговорах Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі має відстоювати свої ключові політичні, гуманітарні і безпекові інтереси
Depo.Влада
22 червня 2015 22:59
ФОТО: depo.ua

Про це говорив президент України Петро Порошенко під час наради з представником України у Тристоронній контактній групі Леонідом Кучмою та учасниками від України в її робочих підгрупах з політичних, безпекових, соціально-економічних та гуманітарних питань, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Порошенко наголосив, що це засідання буде особливим, оскільки напередодні, 22 червня, Рада міністрів закордонних справ країн - членів Європейського Союзу прийняла рішення про продовження дії санкцій проти Російської Федерації в зв'язку з невиконанням Мінських домовленостей.

Президент зазначив, що за останні декілька тижнів українська сторона переконливо довела, що вона неухильно дотримується всіх взятих на себе зобов'язань за Мінськими угодами.

Глава держави висловив сподівання, що засідання Тристоронньої контактної групи буде кореспондуватися із зустріччю міністрів закордонних справ "нормандського формату", яка також завтра відбудеться в Парижі.

"Позиція України, Німеччини і Франції чітко скоординована. Ми наголошуємо і наполягаємо на повному і безумовному виконанні Мінських домовленостей", - констатував Порошенко.

Глава держави назвав це засідання особливим ще й тому, що в ньому вперше візьме участь новий спеціальний представник ОБСЄ Мартін Сайдік. Глава держави заначив, що особисто надзвичайно вдячний послу Хайді Тальявіні за величезну роботу та тверду, професійну позицію.

"Президент наголосив на важливості збереження тристороннього формату консультацій, який затверджений Мінськими угодами. За словами Глави держави, робочі підгрупи мають також відображати склад Тристоронньої контактної групи. Президент зауважив, що можуть брати участь у роботі як робочих підгруп, так і Тристоронньої контактної групи представники профільних міжнародних організацій, - ОБСЄ, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ", - розповіли в АП.

Порошенко висловив переконання, що у підгрупі з політичних питань слід проводити принципову лінію щодо створення необхідних передумов для організації легітимних місцевих виборів в окремих районах Донбасу. Глава держави особливо зазначив, що, у відповідності до Мінських угод, місцеві вибори мають проводитися виключно за українським законодавством.

Щодо роботи гуманітарної підгрупи президент наголосив на актуальності питання звільнення заручників, незаконно утримуваних осіб, без жодних додаткових передумов розблокування української гуманітарної допомоги.

"Сьогодні можемо констатувати, що у нас є нульовий прогрес у цьому напрямку, і безневинно українські воїни, волонтери, цивільні особи перебувають у жахливих умовах без будь-якої вини", - сказав Порошенко.

Під час роботи безпекової підгрупи президент попросив привернути увагу до істотного погіршення безпекової ситуації, брутального порушення бойовиками Мінських домовленостей, зокрема, в районі населеного пункту Мар'їнка.

"Ми наголошуємо ще раз на необхідності доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до неконтрольованої ділянки україно-російського кордону", - заявив президент, зазначивши, що саме через неконтрольовану ділянку кордону відбувається постачання найсучаснішої російської бойової техніки, боєприпасів.

Глава держави зазначив необхідність створення під егідою Тристоронньої контактної групи та у координації з ОБСЄ окремої підгрупи з питань кордону.

Нагадаємо, що завтра в Мінську перед засіданням Тристоронньої контактної групи відбудуться засідання трьох робочих підгруп - з гуманітарних, політичних і економічних питань.