Порошенко: Мир неможливий без контролю над кордоном

У Києві президент України Петро Порошенко обговорив з помічником держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вікторією Нуланд процес реалізації Мінських домовленостей стосовно врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях. Співрозмовники вважають, що найголовніше - встановити повний контроль над українсько-російським кордоном
Depo.Влада
6 жовтня 2014 18:55
ФОТО: depo.ua
Порошенко: Мир неможливий без контролю над кордоном
Порошенко: Мир неможливий без контролю над кордоном

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на прес-службу глави держави.

Порошенко вважає за необхідне відновити роботу українських прикордонників, залучити експертів ОБСЄ з належним технічним оснащенням для моніторингу на пунктах пропуску і по лінії кордону.

«Без відновлення Україною повного контролю за кордоном неможливо досягти мирного врегулювання», - упевнений президент.

На думку Порошенка, терміново потрібно вжити заходів для уникнення гуманітарної катастрофи на захоплених територіях, враховуючи наближення зимового періоду. Йдеться про відновлення поставок газу, електроенергії, продуктів харчування.

Крім того, президент також наголосив на важливості відновлення мовлення українських телеканалів в Донецьку та Луганську.

Глава держави висловив подяку президенту і уряду США за «продемонстровану дуже сильну підтримку України на її шляху до свободи і демократії».

Порошенко і Нуланд обговорили питання збільшення макрофінансової допомоги для України з боку США і необхідність прийняття президентського антикорупційного пакета.

У продовження домовленостей, які були досягнуті під час візиту президента України до Вашингтона 18 вересня з президентом США Бараком Обамою, Порошенко і Нуланд під час зустрічі обговорили питання розширення військово-технічного співробітництва між Україною і США та реформу українського сектора безпеки.

Нагадаємо, що Порошенко домовився з Обамою  про прибуття в Україну військових інструкторів, бронежилетів, шоломів, транспортних засобів і приладів нічного бачення.