Порошенко, Меркель і Олланд - за термінову зустріч контактної групи по Донбасу

Сьогодні під час телефонної розмови президент України Петро Порошенко, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд погодилися, що в найближчі дні потрібно провести зустріч Тристоронньої контактної групи для втілення в життя Мінських угод
Depo.Влада
14 січня 2015 20:29
ФОТО: depo.ua
Порошенко, Меркель і Олланд - за термінову зустріч контактної групи по Донбасу
Порошенко, Меркель і Олланд - за термінову зустріч контактної групи по Донбасу

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Лідери трьох країн заявили про готовність до подальших багатосторонніх переговорів в нормандському форматі в разі досягнення прогресу в реалізації Мінських угод, проведення засідання Тристоронньої контактної групи і результативної зустрічі на рівні міністрів закордонних справ.

«Співрозмовники обговорили подальші кроки на шляху до мирного врегулювання на Донбасі і підтвердили, що воно може бути досягнуто завдяки повному виконанню всіх пунктів Мінських угод. Зокрема, було відзначено важливість виходу на лінію зіткнення, яка закріплена в Мінському меморандумі від 19 вересня 2014 року, і відведення військової техніки», - розповіли в прес-службі глави держави.

На думку Порошенка, цей процес повинен супроводжуватися ефективним і гарантованим режимом припинення вогню.

Сторони також закликали до подальшого звільнення всіх заручників.

Президент України звернув особливу увагу на важкий стан Надії Савченко, яка близько семи місяців перебуває в ув'язненні в Росії і голодує вже 33 дні, протестуючи проти незаконного утримання під вартою. Він закликав міжнародне співтовариство докласти всіх зусиль для її звільнення.

Як повідомляв depo.ua, сьогодні в МЗС України заявили, що ще не узгоджена дата зустрічі контактної групи (Україна - Росія - ОБСЄ) з врегулювання ситуації на Сході України. Також невідомо, чи приймуть у ній участь представники самопроголошених Донецької і Луганської народних республік, хоча самі вони припускають, що переговори відбудуться вже 16 січня.