Порошенко, Меркель і Олланд виступають за безумовне припинення вогню

Президент України Петро Порошенко, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд виступають за безумовне і негайне припинення вогню на Донбасі
Depo.Влада
2 лютого 2015 07:30
ФОТО: depo.ua
Порошенко, Меркель і Олланд виступають за безумовне припинення вогню
Порошенко, Меркель і Олланд виступають за безумовне припинення вогню

Про це йшлося вчора ввечері під час чергової телефонної розмови між лідерами трьох країн, передає depo.ua з посиланням на прес-службу Адміністрації Президента України.

Співрозмовники наполягають на виконанні всіх пунктів Мінських домовленостей, адже тільки вони є основою для мирного врегулювання конфлікту.

«Також було погоджено, що не може бути жодних попередніх умов для проведення засідання тристоронньої контактної групи. Петро Порошенко, Ангела Меркель і Франсуа Олланд висловили розчарування стосовно того, що тристороння контактна група не добилася прогресу на останньому засіданні в Мінську. Президент Порошенко відзначив необхідність офіційної реакції з боку Росії, як сторони Мінських домовленостей, на зрив роботи тристоронньої контактної групи», - розповіли в прес-службі глави української держави.

Порошенко, Меркель і Олланд домовилися продовжити тісну координацію подальших кроків щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Як повідомляв depo.ua, 31 січня в Мінську на зустріч тристоронньої контактної групи (Україна - Росія - ОБСЄ) з врегулювання ситуації на Донбасі не з'явилися керівники «ДНР» і «ЛНР» Олександр Захарченко та Ігор Плотницький, а їхні представники поставили Україні ультиматум - в односторонньому порядку відвести війська від лінії розмежування.

Після зустрічі Леонід Кучма заявив про зрив переговорів терористами і їхні погрози розпочати повномасштабну війну на всіх фронтах.

В ОБСЄ зауважили, що представники «ДНР» і «ЛНР» навіть не збиралися обговорювати питання припинення вогню на Сході України.

У свою чергу в Кремлі заявили, що зі «стриманим оптимізмом» розраховують на продовження переговорів щодо припинення вогню на Донбасі.