Порошенко, Меркель і Олланд назвали два першочергових кроки до миру на Донбасі

Негайне двостороннє припинення вогню і звільнення заручників повинні стати наступними кроками у мирному врегулюванні конфлікту на Донбасі
Depo.Влада
28 січня 2015 20:54
ФОТО: depo.ua
Порошенко, Меркель і Олланд назвали два першочергових кроки до миру на Донбасі
Порошенко, Меркель і Олланд назвали два першочергових кроки до миру на Донбасі

Так вважають президент України Петро Порошенко, президент Франції Франсуа Олланд і Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, які сьогодні провели чергову телефонну розмову, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

На думку лідерів трьох країн, подальші дії повинні передбачати відведення військ і техніки від лінії розмежування, яка закріплена Мінським меморандумом від 19 вересня 2014 року.

Співрозмовники відзначили, що тристороння контактна група є оптимальним форматом для переговорів з мирного врегулювання і втілення Мінських домовленостей, під якими стоять підписи всіх сторін, включаючи Росію.

Олланд і Меркель також запевнили Порошенка в готовності до подальшої координації зусиль для продовження діалогу на вищому рівні в нормандському форматі.

Як повідомляв depo.ua, після трагедії в Маріуполі 24 січня тристороння контактна група (Україна - Росія - ОБСЄ) запропонувала представникам самопроголошених «ДНР» і «ЛНР», які підписали домовленості в Мінську, провести термінову зустріч для обговорення ситуації на Сході України. Проте в «ДНР» заявили про зрив переговорного процесу.

Під час телефонної розмови 25 січня Порошенко, Меркель і Олланд ще сподівалися, що зустріч тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі пройде до засідання Ради ЄС, запланованого на 29 січня.