Порошенко лякає Садового прем'єрством

Нібито запропонувавши Садовому крісло прем'єра, Порошенко посадив в калюжу усю "Самопоміч"
Depo.Влада
14 березня 2016 17:10
ФОТО: depo.ua
Порошенко лякає Садового прем
Порошенко лякає Садового прем'єрством

Напередодні початку чергового сесійного тижня закономірно загострилася епопея з перезавантаженням уряду та коаліції. Сьогодні президент Петро Порошенко вирішив провести консультації з лідерами парламентських фракцій. І безпосередньо під час переговорів з очільником "Самопомочі" Андрієм Садовим прес-секретар Порошенка Святослав Цеголко оприлюднив три варіанти можливого розвитку подій.

Перше, формується технократичний уряд на чолі з міністром фінансів Наталією Яресько, про можливе прем'єрство якої ходять вперті чутки уже кілька тижнів. Друге – такий собі "політичний уряд ", наприклад, на чолі з Андрієм Садовим". І, нарешті, третій варіант – нехай парламентські сили самі визначаються з кандидатом та шукають 226 голосів під нього, а президент, мовляв, "готовий працювати з будь-яким кандидатом, якого запропонує коаліція".

Невідомо чи справді під час особистої зустрічі Петро Олексійович запропонував Садовому очолити Кабмін, але останній ще перед зустріччю вирішив підстрахуватися і дав зрозуміти, що такий сценарій його аж ніяк не влаштовує. За словами львівського мера, фракція у нього мізерна – всього 26 депутатів, а отже ухвалювати якісь важливі рішення мають два парламентські "монстри" – БПП та НФ для чого їм потрібно терміново порозумітися, а його маленька фракція на звершення державної ваги аж ніяк не претендують.

Отже все виглядає так, що Петро Олексійович введенням в прем'єріаду прізвища Садового вирішив змусити "самопомічників", які останнім часом активно хитають ситуацію, змінити риторику – або беріть відповідальність на себе, або стуліть пельки. І пан Садовий цей меседж чітко зрозумів, одразу показавши, що боїться гіпотетичного прем'єрства як вогню. Примітно, що ще на погоджувальній раді очільник фракції "Самопомочі" Олег Березюк заявив, що ніяких дострокових виборів українському парламенту не треба, і про них взагалі краще забути. 

Пізніше те саме щось подібне наговорив і сам Садовий, даючи зрозуміти, що БПП його може надурити. Мовляв, не можна все скидати на "Самопоміч". "Вони наробили невідомо що, в країні біда, а тепер "Самопоміч" рятуйте ситуацію", - обурювався Садовий, красиво з'їхавши з теми прем'єрства і змусивши говорити про це Березюка, який у свою чергу зазначив, що про це можна буде говорити лише після відставки Яценюка.

В підсумку цим нехитрим кроком президентові вдалося добряче попсувати імідж опозиційній фракції. Попри те, що всі чудово розуміють, що голосів під Садового-прем'єра в парламенті нема, як немає у львівського мера ані команди, ані плану дій, "Самопоміч" все одно опинилася в неприємній ситуації. Адже інформацію про уряд Садового одразу почали обговорювати усі ЗМІ, і одразу стало очевидним, що нічого цікавого партія Садового запропонувати країні не здатна, і тим більше не готова брати на себе відповідальність. Все виглядає абсолютно протилежно до самопомічницького слогану - "Не бери і не роби".

Ще однією імовірною причиною гіпотетичної пропозиції Садовому може бути намагання змусити депутатів до кандидатури Яресько. Ця кандидатура всерйоз розглядається уже давно, і могла би бути прийнятною і для "Народного фронту" на чолі з Яценюком, але, як зазначають наші джерела, достатньої кількості голосів під Яресько в парламенті немає. То ж сьогоднішня пропозиція президента виглядає приблизно так: "Не хочете Яресько, ось вам Садовий. Не хоче Садовий, так пропонуйте своїх кандидатів. Немає своїх кандидатів? Так виходить, що кращого за Яресько нам все одно не знайти". 

Як би там не було, а в найближчі дні нас чекають чергові серії "прем'єріади", в якій в будь-якому разі Садовий би мало що вирішував, а от голоси його фракції можуть статися у пригоді.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада