Порошенко: Комісію для антикорупційної прокуратури змінили після критики з боку ЄС

Склад конкурсної комісії з обрання співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури був оновлений після критики з боку ЄС та представників українського громадянського суспільства
Depo.Влада
6 листопада 2015 22:57
ФОТО: depo.ua

Про це заявив президент України Петро Порошенко в розмові з журналістом передачі Conflict Zone англомовного телеканалу DW, передає depo.ua.

"На наступний же день ми усунули цих людей з конкурсної комісії і включили до її складу тих, кого пропонував Європейський Союз", - сказав Порошенко.

За його словами, головне завдання - ввести в дію нову антикорупційну систему з 1 грудня.

"Ця система повинна користуватися довірою українського народу, української влади, європейських та американських партнерів", - зазначив Порошенко.

Як зазначає видання, раніше представництво ЄС в Україні закликало українське керівництво вжити невідкладних заходів, щоб "відреагувати на обґрунтовані побоювання громадянського суспільства та експертів щодо формування конкурсної комісії з відбору антикорупційного прокурора". Мова йде про чотирьох членів конкурсної комісії, делегованих в серпні генеральним прокурором Віктором Шокіним. Генпрокурор делегував прокурорів, деяких з яких раніше звинувачували в корупції. У представництві ЄС підкреслюють, що конкурсна комісія повинна складатися з "незалежних і шанованих членів, які користуються повною довірою суспільства".

Раніше в ГПУ повідомили, що наказом генерального прокурора Віктора Шокіна від 6 листопада 2015 року зі складу конкурсної комісії з відбору кандидатів на зайняття посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі виключено начальника головного слідчого управління генеральної прокуратури Юрія Грищенка та заступника начальника Департаменту кадрової роботи Миколу Садового.

Водночас членами конкурсної комісії з відбору кандидатів на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі цим наказом визначено виконавчого віце-президента Конгресу Національних Громад України Йосифа Зісельса та голову громадської організації "Всеукраїнська спілка ветеранів АТО" Тараса Ткаліча.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.