ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Порошенко каже, що не можна позбавляти громадянства за сепаратизм

Президент України Петро Порошенко заявив, що в законодавстві поки що немає правових підстав для позбавлення громадянства за сепаратизм
Depo.Влада
14 грудня 2015 14:59
ФОТО: depo.ua

Так він відповів на петицію №22/001799-еп про позбавлення громадянства осіб за сепаратизм, розміщену на сайті глави держави, передає depo.ua.

"Норми Конституції України і нормативно-правових актів у сфері громадянства базуються на принципах та приписах загальновизнаних міжнародних документів, зокрема таких, як Загальна декларація прав людини, Європейська конвенція про громадянство, Конвенція про скорочення безгромадянства. Аналіз чинного законодавства у сфері громадянства та Кримінального кодексу України наразі свідчить про відсутність правових підстав для позбавлення громадянства за вчинення посягання на територіальну цілісність і недоторканність України", - йдеться у відповіді президента.

Зазначається, що Порошенко звернувся до Кабміну з пропозицією опрацювати порушені в електронній петиції питання з урахуванням світового досвіду у вирішенні подібних проблем і вжити заходів відповідно до законодавства.

Також президент подякував українцям за активну громадянську позицію і зазначив, що поділяє думку про неминучість суворого покарання осіб, які вчиняють злочини проти основ національної безпеки держави.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада