Порошенко ініціює зняття депутатської недоторканності

Президент України Петро Порошенко заявив, що вносить до парламенту законопроект про зняття повної депутатської недоторканності
Порошенко ініціює зняття депутатської недоторканності
Порошенко ініціює зняття депутатської недоторканності

Про це повідомляється в Twitter глави держави, передає depo.ua.

Крім того, пропонується обмежити суддівську недоторканність, повідомив у своєму Twitter прес-секретар президента Святослав Цеголко.

Президент Петро Порошенко заявив, що запропонував Верховній Раді скасувати депутатську недоторканність, під час зустрічі з керівниками фракцій Верховної Ради. «Хотів би звернути увагу на старий борг, який міститься в нашій коаліційній угоді. Тому я взяв ініціативу на себе і підготував проект закону, який передбачає повне скасування депутатської недоторканності», - сказав він.

Президент підкреслив, що ця ініціатива підтримується суспільством: «Це те, що більшість з нас з вами обіцяли під час виборів. У нас не будуть переслідувати за політичними ознаками, незалежно від того, політичний діяч знаходиться у владі чи в опозиції».

Порошенко вважає, що закон вдасться прийняти, оскільки кількість депутатів у коаліції перевищує 300 голосів.

Крім того, президент запропонував разом зі скасуванням депутатської безкарності обмежити недоторканність суддів. «Сьогодні рівень довіри до судової системи і рівень корумпованості в судовій системі - питання не тільки в Україні. На всіх міжнародних зустрічах перше питання - реформа судової системи», - нагадав Порошенко.

Президент нагадав, що судді часто зловживають наданим їм імунітетом. «Право давати згоду на затримання судді слід передати від політичного органу, яким є Верховна Рада, до юридичного - Вищої Ради юстиції», - додав президент.

Тема скасування депутатської недоторканності мусувалася в перебігу практично всього періоду роботи Верховної Ради минулого, VII скликання.

Як нагадує depo.ua, сьогодні, 16 січня, виповнюється рівно рік з прийняття минулою Верховною Радою пакету законів, які посилювали відповідальність за участь у масових протестах. На згадку про це ряд депутатів нинішнього скликання пропонували 16 січня 2015 року взагалі не проводити засідання, оскільки «це має бути «чорним днем» у календарі українського парламентаризму».

Фото: twitter.com