Порошенко ініціює зняття депутатської недоторканності

Президент України Петро Порошенко заявив, що вносить до парламенту законопроект про зняття повної депутатської недоторканності
Depo.Влада
16 січня 2015 10:28
ФОТО: depo.ua
Порошенко ініціює зняття депутатської недоторканності
Порошенко ініціює зняття депутатської недоторканності

Про це повідомляється в Twitter глави держави, передає depo.ua.

Крім того, пропонується обмежити суддівську недоторканність, повідомив у своєму Twitter прес-секретар президента Святослав Цеголко.

Президент Петро Порошенко заявив, що запропонував Верховній Раді скасувати депутатську недоторканність, під час зустрічі з керівниками фракцій Верховної Ради. «Хотів би звернути увагу на старий борг, який міститься в нашій коаліційній угоді. Тому я взяв ініціативу на себе і підготував проект закону, який передбачає повне скасування депутатської недоторканності», - сказав він.

Президент підкреслив, що ця ініціатива підтримується суспільством: «Це те, що більшість з нас з вами обіцяли під час виборів. У нас не будуть переслідувати за політичними ознаками, незалежно від того, політичний діяч знаходиться у владі чи в опозиції».

Порошенко вважає, що закон вдасться прийняти, оскільки кількість депутатів у коаліції перевищує 300 голосів.

Крім того, президент запропонував разом зі скасуванням депутатської безкарності обмежити недоторканність суддів. «Сьогодні рівень довіри до судової системи і рівень корумпованості в судовій системі - питання не тільки в Україні. На всіх міжнародних зустрічах перше питання - реформа судової системи», - нагадав Порошенко.

Президент нагадав, що судді часто зловживають наданим їм імунітетом. «Право давати згоду на затримання судді слід передати від політичного органу, яким є Верховна Рада, до юридичного - Вищої Ради юстиції», - додав президент.

Тема скасування депутатської недоторканності мусувалася в перебігу практично всього періоду роботи Верховної Ради минулого, VII скликання.

Як нагадує depo.ua, сьогодні, 16 січня, виповнюється рівно рік з прийняття минулою Верховною Радою пакету законів, які посилювали відповідальність за участь у масових протестах. На згадку про це ряд депутатів нинішнього скликання пропонували 16 січня 2015 року взагалі не проводити засідання, оскільки «це має бути «чорним днем» у календарі українського парламентаризму».

Фото: twitter.com