Порошенко і Штайнмаєр досі вірять в недільні переговори в Мінську

Президент України Петро Порошенко і міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр все ще сподіваються на проведення переговорів у Мінську між Україною, Росією і ОБСЄ
Depo.Влада
19 грудня 2014 19:14
ФОТО: depo.ua
Порошенко і Штайнмаєр досі вірять в недільні переговори в Мінську
Порошенко і Штайнмаєр досі вірять в недільні переговори в Мінську

Про це вони заявили під час зустрічі в Києві, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

«Петро Порошенко підкреслив, що режим припинення вогню повинен неухильно дотримуватися всіма сторонами. Також Глава держави сподівається, що вже в найближчу неділю, 21 грудня, Тристороння контактна група зможе провести свою зустріч у Мінську після того, як сьогодні відбудеться відеоконференція її учасників», - зазначили в АП.

Глава держави додав, що сподівається на реальні зрушення в процесі мирного врегулювання ситуації на Донбасі згідно з чіткими домовленостям про вихід на лінію розмежування сторін, обмін полоненими та забезпечення доставки гуманітарних вантажів, яких потребує населення окупованих територій.

У свою чергу міністр закордонних справ Німеччини відзначив, що всі сторони Мінських домовленостей повинні дотримуватися взятих на себе зобов'язань і відчувати свій обов'язок їх виконувати. Він також висловив сподівання, що Тристороння контактна група проведе свою зустріч у Мінську вже цієї неділі.

«Це мало б стати знаком надії на благо у наступному році для всього українського народу, який заслуговує кращого. Для цього є всі підстави», - вважає глава МЗС Німеччини.

Сторони обговорили поточну ситуацію на окупованій частині Донецької та Луганської областей і висловили спільну позицію про необхідність доставки в ці регіони гуманітарної допомоги.

Порошенко повідомив про підготовку чергового гуманітарного вантажу для жителів Донбасу.

Крім того, обговорювалися і фінансові питання. Глава держави зазначив, що уряд почав роботу над підготовкою необхідної документації для отримання 500 млн. євро в кредитних гарантіях від німецького уряду. Порошенко також звернув увагу співрозмовника на необхідність спільних зусиль партнерів нашої держави та міжнародних фінансових організацій для перегляду і збільшення обсягів міжнародної економічної допомоги Україні.

Як повідомляв depo.ua, сьогодні президент України Петро Порошенко оголосив, що новий раунд переговорів у Мінську з врегулювання конфлікту в Україні може відбутися в неділю, 21 грудня. Проте в «ДНР» вже завили, що Тристороння контактна група Україна - Росія - ОБСЄ не погодила з представниками самопроголошених «республік» зустріч у Мінську, заплановану на 21 грудня.