Порошенко хоче зрівняти зарплати прикордонників і військових ЗСУ

Президент України Петро Порошенко наголошує на необхідності вирівнювання грошового забезпечення прикордонників з тими, хто служить у лавах Збройних сил України, Національної гвардії та інших силових відомствах
Depo.Влада
20 травня 2016 18:58
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба президента, передає depo.ua.

"Ми повинні прийняти негайне рішення про внесення змін у Державний бюджет України і забезпечити підвищення грошового забезпечення Державної прикордонної служби", - сказав він під час засідання Ради національної безпеки і оборони України.

"Неприпустимо, коли у нас військовослужбовці різних відомств фінансуються по-різному, коли у нас солдат, у Збройних Силах, Національній гвардії, отримує 7 тис. грн, а прикордонник отримує 4-4,5 тис. грн. Категорично неприйнятно", - підкреслив Порошенко.

Президент додав, що військовослужбовці ДПСУ нарівні з бійцями ЗСУ і Нацгвардії несуть службу в зоні проведення АТО, так само виконуючи функції оборони держави.

Він запропонував включити це питання до кінцевого рішення сьогоднішнього засідання РНБО, а також звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та голови Верховної Ради Андрія Парубія з пропозицією про підтримку рішення цього питання і забезпечення вирівнювання грошового забезпечення.

Зазначається, що відповідний законопроект має бути внесений президентом на розгляд парламенту як першочерговий.

"Прошу визначити цей проект як невідкладний від мого імені. Ми повинні вирішити питання прикордонників найближчим часом", - сказав Порошенко.

Він також відзначив необхідність подальшого посилення контрактної складової в Збройних Силах, збереження та індексації грошового забезпечення. У той же час, за його словами, необхідно звернути увагу на питання першочергового комплектування бойових частин та необхідності збільшення професійної диференціації при визначенні рівня фінансування військовослужбовців. Грошове забезпечення професійних категорій військовослужбовців і тих, хто вперше прийшли на контракт, повинно відповідати рівню знань і досвіду.

"Сім тисяч гривень заробітна плата контрактника - це значне досягнення. Однак, на сьогоднішній день не є прийнятним, коли різниця у грошовому забезпеченні солдата-контрактника, який тільки почав службу, і старшини бригади, який 20 років віддав Батьківщині і несе величезну відповідальність за організацію бойового забезпечення, становить 1,5-2 тис. грн", - зазначив він.

На його думку, потрібно створювати належну мотивацію і для підвищення власної кваліфікації і для того, щоб крім моральних стимулів були ефективні матеріальні стимули для забезпечення служби в зоні проведення АТО і на лінії зіткнення.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада