Порошенко хоче завершити децентралізацію до 25 жовтня

Конституційна реформа в частині децентралізації повинна завершитися до 25 жовтня

Про це сьогодні під час засідання Національної ради реформ заявив Президент України Петро Порошенко, передає depo.ua.

"Це буде додатковою мотивацією для того, щоб нам спробувати завершити конституційну реформу у частині децентралізації (і якщо буде можливість, окремо провести голосування у частині судової реформи і в частині депутатської і судівської недоторканості), завершити до 25 жовтня", - сказав глава держави.

За його словами, "дорожня карта", яка має бути запропонована, у тому числі і Конституційною комісією, дає можливість на сьогоднішній день встигнути до 25 жовтня.

"І політичним силам треба визначитись: або реформа Конституції, принаймні у частині децентралізації, має відбутись до 25 жовтня і має бути відведений відповідний термін на перехідні положення, бо треба бути реалістами - необхідно буде зробити зміни, мені здається, майже до 500 законів, на це буде потрібен певний час, і перехідні положення дадуть вже можливість це зробити без додаткових дострокових виборів в місцеві органи влади. Або, як сказав Арсеній Петрович (Яценюк), не виключено, що має бути дискусія щодо проведення дострокових виборів органів місцевого самоврядування", - сказав Порошенко.

Нагадаємо, що президент очікує висновків Венеціанської комісії щодо конституційних змін в частині децентралізації до 26 червня. А чергові місцеві вибори мають відбутися восени цього року. 18 червня, Верховна Рада  прийняла за основу проект Закону "Про місцеві вибори" №2831-3.   В основі цього документа лежить так звана "німецька" модель виборів.