Порошенко хоче завершити децентралізацію до 25 жовтня

Конституційна реформа в частині децентралізації повинна завершитися до 25 жовтня
Depo.Влада
23 червня 2015 18:36
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні під час засідання Національної ради реформ заявив Президент України Петро Порошенко, передає depo.ua.

"Це буде додатковою мотивацією для того, щоб нам спробувати завершити конституційну реформу у частині децентралізації (і якщо буде можливість, окремо провести голосування у частині судової реформи і в частині депутатської і судівської недоторканості), завершити до 25 жовтня", - сказав глава держави.

За його словами, "дорожня карта", яка має бути запропонована, у тому числі і Конституційною комісією, дає можливість на сьогоднішній день встигнути до 25 жовтня.

"І політичним силам треба визначитись: або реформа Конституції, принаймні у частині децентралізації, має відбутись до 25 жовтня і має бути відведений відповідний термін на перехідні положення, бо треба бути реалістами - необхідно буде зробити зміни, мені здається, майже до 500 законів, на це буде потрібен певний час, і перехідні положення дадуть вже можливість це зробити без додаткових дострокових виборів в місцеві органи влади. Або, як сказав Арсеній Петрович (Яценюк), не виключено, що має бути дискусія щодо проведення дострокових виборів органів місцевого самоврядування", - сказав Порошенко.

Нагадаємо, що президент очікує висновків Венеціанської комісії щодо конституційних змін в частині децентралізації до 26 червня. А чергові місцеві вибори мають відбутися восени цього року. 18 червня, Верховна Рада  прийняла за основу проект Закону "Про місцеві вибори" №2831-3.   В основі цього документа лежить так звана "німецька" модель виборів.