Порошенко пообіцяв кримським татарам свою автономію

Президент України Порошенко ініціює створення групи в Конституційній комісії для розробки змін до Конституції, що стосуються права кримських татар на самовизначення
Depo.Влада
18 травня 2016 16:40
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив на урочистостях, присвячених 72-й річниці депортації кримських татар, передає depo.ua.

"Ми зобов'язані почати в парламенті України процес внесення змін і доповнень до розділу 10 Конституції України – "Автономна Республіка Крим", які б у повній мірі виходили з невід'ємного права кримськотатарського народу на самовизначення в складі суверенної і незалежної Української держави", – сказав Порошенко.

Він запевнив, що звернеться до Конституційної комісії із закликом створити найближчим часом за участю членів цієї комісії, представників Меджлісу кримськотатарського народу, експертів, робочу групу з підготовки змін та доповнень до відповідного розділу Конституції України.

"Крим був, є і буде залишатися невід'ємною частиною України. А країну-злочинницю змусять повернути вкрадене", – підкреслив президент.

На його думку, рано чи пізно Крим повернеться під український суверенітет, яким би тривалим не опинився процес деокупації півострова.

"Такий злочин як анексія не має в міжнародному праві терміну давності. І я впевнений, що ми обов'язково повернемо український суверенітет на Крим і на окуповані райони Донбасу", – додав глава держави.

Як відомо, сьогодні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу.

Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року о 3 годині ранку й тривала до початку червня. Проте, перша і найбільша хвиля завершилася 20 травня.

Додамо, що сьогодні президент Порошенко відвідав мітинг-реквієм у Національній опері, присвячений річниці депортації кримських татар.

Читайте також: День, який кримські татари ніколи не забудуть

Більше новин політики читайте на