Порошенко хоче, щоб в українських науковців був власний "нобель"

Присудження Державної премії в галузі науки і техніки має відбуватися за аналогією з Нобелівською
Depo.Влада
19 травня 2016 19:49
ФОТО: depo.ua

Про це заявив Президент Петро Порошенко під час вручення провідним науковцям державних нагород і премій за найбільші досягнення в галузі науки і техніки за 2015 рік напередодні Дня науки, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Глави держави.

"Присудження Державної премії України в галузі науки і техніки має відбуватися за аналогією Нобелівської премії і бути подією, яку очікуватиме уся наукова спільнота, медіа та громадськість", - сказав він.

Президент повідомив, що сьогодні підписав указ, яким затверджується нова редакція Положення про Держпремію в галузі науки і техніки та зміни до Положення про Комітет з Державних премій в галузі науки і техніки.

Зокрема, скорочується число премій та кількість їх співавторів, що забезпечуватиме більш ретельний відбір, підвищує конкуренцію та, відповідно - якість цих робіт. Щорічно присуджуватиметься до п'ятнадцяти Державних премій, у тому числі до чотирьох - за роботи, які становлять державну таємницю.

"Високе звання вченого забезпечує не кількість дисертацій та монографій, запорукою поваги з боку колег та громадськості є високі результати досліджень, беззаперечне дотримання принципів наукової етики, мають бути забезпечені бездоганна чесність і прозорість на всіх стадіях наукового дослідження", - підкреслив Президент.

Порошенко подякував українським науковцям, які досягли високих результатів у забезпеченні обороноспроможності України. Зокрема, за 2015 рік державну премію отримав авторський колектив ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О.Морозова" за розробку і впровадження бойової машини БТР-4Е, яка суттєво перевершує зарубіжні аналоги за комплексом технічних показників.

Державну премію також отримав колектив виробників державного підприємства "Конструкторське бюро "Південне" ім. М.Янгеля", який створив унікальний не лише для України, а й для світової практики випробувальний комплекс, що забезпечує замкнений цикл розробки та виробництва ракетно-космічної техніки і значно підвищує надійність її функціонування та дозволяє зменшити кількість льотних випробувань виробів.

Нагадаємо, Порошенко призначив президентські гранти 14 докторам наук для наукових досліджень на 2016 рік

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада