Порошенко хоче "подарувати" Андріївську церкву Вселенському патріарху

Представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що найближчими днями Петро Порошенко зареєструє законопроект, яким пропонується передати у постійне користування Вселенському патріархові Андріївську церкву

Про це вона заявила під час засідання погоджувальної ради в парламенті, передає Depo.ua.

За словами Луценко, президент підтримує прагнення якнайшвидшого отримання Томосу і на знак солідарності із цим процесом робить "символічний жест".

"Днями буде зареєстровано законопроект, яким президент Порошенко пропонує передати Андріївську церкву у постійне користування Вселенському патріархові... як символічний жест, що у святий андріївський час хрестив Україну. Це буде символічний жест єднання з Матір'ю-церквою", - пояснила нардеп.

Вона додала, що Порошенко просить Верховну Раду та всі фракції підтримати цей законопроект.

Як відомо, нині у храмі проходять богослужіння Української автокефальної православної церкви.

Нагадаємо, Порошенко подякував українцям, які не піддалися на провокації "церковних тітушок" Москви.

Водночас голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що Росія через підконтрольну їй релігійну організацію – Російську православну церкву (РПЦ) – розв'язує міжнародний релігійний конфлікт між православними церквами.

Довідка: 11 жовтня Синод Вселенського патріархату офіційно оголосив про рішення надати томос про автокефалію майбутній об'єднаній Українській православній церкві.

Також священний синод Константинопольського патріархату зняв анафему з патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Патріарх Філарет заявив, що об'єднання українських церков буде швидким.

15 жовтня синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом, визнавши неможливим подальше євхаристійне спілкування.

Ієрархи РПЦ назвали рішення Синоду Константинопольського патріархату "катастрофічним".

Церковники УПЦ МП також заявили, що на Вселенського патріарха Варфоломія треба накласти анафему за рішення зняти анафеми з очільників українських православних церков Філарета та Макарія.

Водночас стало відомо, що росіянам заборонять молитися на Афоні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна