Порошенко готовий збільшити фінансування армії

Президент провів засідання Ради національної безпеки і оборони України, присвячене питанню фінансування сектору оборони та безпеки в наступному році
Depo.Влада
11 листопада 2015 19:49
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу президента.

Порошенко нагадав, що у Стратегії національної безпеки України фінансування потреб безпеки і оборони визначено на рівні не менше 5% ВВП. Згідно з Воєнною доктриною, безпосередньо на оборону має витрачатися не менше 3% ВВП.

Президент назвав одним з головних пріоритетів підвищення зарплат військовослужбовців, в першу чергу тих, хто йде на контрактну службу. 

Також пріоритетами у фінансуванні визнано проведення інтенсивної бойової підготовки, реалізацію державного оборонного замовлення, розширення спроможності розвідувальних органів, посилення контррозвідувального захисту, боротьба з тероризмом і диверсійною діяльністю, облаштування і забезпечення захисту державного кордону України, модернізацію морської охорони.

Глава держави відзначив, що вже вдалося значно підвищити ефективність використання коштів, зокрема, завдяки діяльності волонтерського десанту в Міноборони, створенню офісу реформ, переходу на електронні торги, звільненню низки посадовців за підозрою у корупції.

Президент наголосив, що заплановані витрати на оборону виходять із відносно оптимістичного прогнозу розвитку ситуації на Сході.

"Як мінімум з того, що перемир’я триватиме, а активних бойових дій не буде, і ми зможемо завершити відновлення боєздатності армії, яка була зруйнована у попередні роки. Але у разі істотного загострення ми маємо бути готові до того, що ці витрати доведеться збільшувати", – сказав він.

Президент особливо привернув увагу то того факту, що наші затрати на оборону мінімум у 20 разів нижчі за аналогічні видатки Росії.

"Але і при такій кричущій різниці Збройні Сили України забезпечили і будуть забезпечувати належну оборону країни", – заявив Порошенко.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада