Порошенко готовий амністувати терористів, - ЗМІ

Президент Петро Порошенко планує запропонувати Верховній Раді звільнити від відповідальності людей, які вчинили кримінальні або адміністративні злочини на території Луганської або Донецької областей, починаючи з 22 лютого
Depo.Влада
15 вересня 2014 15:42
ФОТО: depo.ua
Порошенко готовий амністувати терористів, - ЗМІ
Порошенко готовий амністувати терористів, - ЗМІ

Про це йдеться в проекті закону «Про недопущення переслідування і покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей», передає ДеПо з посиланням на «Українську правду».

Згідно з документом, від відповідальності будуть звільнені учасники збройних формувань, члени самопроголошених органів у Донецькій і Луганській областях, а також люди, які протидіяли проведенню антитерористичної операції.

Бойовики звільняються від кримінальної відповідальності за умови, що вони протягом місяця з моменту набрання чинності цим законом звільнили або не утримують заручників, добровільно здали зброю і вибухівку, не займають адміністративні та інші будівлі, не блокують органи державної влади та організації.

Пропонується закрити проти них всі відповідні кримінальні провадження, а також звільнити їх від виплат уже накладених адміністративних стягнень.

Водночас дія цього закону не поширюється на осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні тяжких злочинів, а також причетних до падіння малайзійського літака і тих, хто заважав розслідуванню цієї трагедії.

Закон застосовується до осіб, щодо яких здійснюється досудове розслідування чи судовий розгляд, а також до засуджених після подачі відповідних клопотань.

Питання про застосування закону вирішує суд.

Закон має пріоритет над Кримінальним, Кримінальним процесуальним кодексами та Кодексом про адміністративні правопорушення.

Протягом трьох днів після набрання чинності цим законом генпрокурор дає доручення прокурорам нижчого рівня, які здійснюють процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, внести клопотання до судів про звільнення від кримінальної відповідальності відповідних осіб.

Місцеві прокурори мають три дні для звернення до судів, а суди - три дні на винесення відповідного рішення.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як відомо, Порошенко пропонує ввести особливий порядок на Донбасі.