Порошенко доручив посилити місцеве самоврядування

Президент України Петро Порошенко підписав Указ "Про першочергові заходи з розвитку місцевого самоврядування в Україні на 2017 рік"
Depo.Влада
7 грудня 2016 12:40
ФОТО: depo.ua

Документ, підписаний до Дням місцевого самоврядування, визначає одним із пріоритетів розвитку держави на 2017 рік підвищення правової, організаційної та фінансової спроможності місцевого самоврядування  та покликаний вивести у наступному році процес добровільного об’єднання територіальних громад на завершальний етап, передає Depo.ua  з посиланням на прес-службу Адміністрації Президента.

"Президент доручив Кабінету Міністрів за участі органів місцевого самоврядування, їх асоціацій розробити і затвердити на наступний рік комплекс заходів, спрямованих на активізацію реформування місцевого самоврядування та державну підтримку добровільного об’єднання територіальних громад. Зокрема, уряд має стимулювати співпрацю зазначених органів з органами виконавчої влади, забезпечити успішне виконання місцевими радами наданих їм в ході реформи повноважень у бюджетній, фінансовій, освітній, медичній та інших сферах тощо. Кінцевим результатом цього має стати підвищення добробуту і матеріального благополуччя кожної територіальної громади та окремого її мешканця", - зазначили в АП.

Крім того, обласні державні адміністрації мають забезпечити в процесі добровільного об’єднання територіальних громад врахування інтересів всіх учасників цього процесу, а також соціальних, культурних, економічних особливостей конкретних регіонів.

Заходи, передбачені указом, мають реалізовуватися органами виконавчої влади у постійному двосторонньому зв’язку з громадянським суспільством, із залученням громадян до співпраці з місцевими органами публічної влади та процесу прийняття управлінських рішень.

Документ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, що за два роки реформи місцевого саморядування в Україні з'явилися 184 об'єднані територіальні громади. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада